Wpis z mikrobloga

Zapomniałeś dodać, że w takim dziecku jest potencjał na tą świadomość, że w przyszłości nabędzie, a świnia nigdy


@Qqwex: W danej chwili jednak nie ma i, to bardzo ważne, nigdy nie było.

Ten płód ma szansę się rozwijać w łonie matki i przyjść na nasz świat. Dokładnie tak jak Ty x lat temu.


@AndrzejBabinicz: Tylko, że matka może tego nie chcieć. A to, że ma szansę to nie znaczy,
"nie może zabić dziecka", a nie można po prostu napisać że nie może dokonać aborcji tylko trzeba mówić językiem prawicowych troglodytów?


@StdPtr: "Dokonanie aborcji" jak jakiegoś medycznego zabiegu typu wycięcie wyrostka - zdehumanizowany język lewicowych oświeconych ideologów.

Lewica którą tak wielbicie was na końcu tak samo "z wygody społecznej" zutylizuje jak te zarodki człowieka, w Kanadzie już oferuje się eutanazje jako opcję emerytalną, już mówi o "prawach zwierząt" i że "człowiek
@R187 Argument o niechęci matki mógłbym zrozumieć tylko w przypadku gwałtu, jeśli seks był za zgodą, to musi liczyć się z konsekwencjami. 60-70%? Masz na to jakieś statystyki? Ja słyszałem, że około 40%, natomiast to i tak nie ma znaczenia - trochę ponad dwadzieścia lat temu w Bangladeszu 72% niemowląt nie dożywało pierwszego roku, ale to nie oznacza, że z powodu widzimisię można celowo i świadomie pozbawiać życia tych, którzy mają szansę
aha, czyli facet moze sobie ruchać bez konsekwencji, baa, nawet gumek nie używać, bo uwierają, a cały trud z aborcja, jej kosztami, konsekwencjami zdrowotnymi i załamaniem psychicznym ma ponosić kobieta.


@Tajlosfit: a od kiedy kobieta jest bezwolnym dzieckiem? Skoro ma dużo do stracenia to tym bardziej niech bierze za siebie i swoje wybory odpowiedzialność.

Więc albo niech znajdzie sobie partnera, w którym w razie wpadki będzie miała wsparcie, albo jeśli lubi
60-70%? Masz na to jakieś statystyki?


@AndrzejBabinicz: Szukając znalazłem, że to jest nawet 70-75%:

Based on the current evidence, if you factor in fertilized eggs that fail to implant along with pregnancies that end in miscarriage, around 70% to 75% of all conceptions will end in pregnancy loss.


https://www.verywellfamily.com/making-sense-of-miscarriage-statistics-2371721
https://theconversation.com/most-human-embryos-naturally-die-after-conception-restrictive-abortion-laws-fail-to-take-this-embryo-loss-into-account-187904
a nie można po prostu napisać że nie może dokonać aborcji tylko trzeba mówić językiem prawicowych troglodytów?

@StdPtr:
Już pomijając fakt, że aborcja to prawo par uprawiających seks, a nie samych kobiet. Jak ja byłym w wieku, że moim znajomym wpadki się zdarzały, to raczej mężczyzna (w sumie to chłopak) nalegał na aborcję, a nie kobieta!
"nie może zabić dziecka", a nie można po prostu napisać że nie może dokonać aborcji tylko trzeba mówić językiem prawicowych troglodytów?


@StdPtr: przecież aborcja to zabicie. To tak jak mówienie, że prostytutka to dama do towarzystwa.