Wpis z mikrobloga

#python #programowanie mam opcje na webserwerze postawienia apki w Pythonir. Pomyślałem żeby siedzieć poduczyć np. Flaska. Pytanie: jak najprościej podejść do tematu frontend? Jakiś gotowiec-szkielet dla początkującego? Tak żeby tylko ostylować i z grubsza bylo ok ;-)
  • 7
@DelPierdo: Tutorial pierwszy lepszy - najprawdopodobniej strona bloga albo todo list. Pytanie tylko jak bardzo początkującego. Tutoriale zakładają że masz już podstawową wiedzę dookoła tematu.
@mrq podstawowa jest, dotychczas głównie php ale potrzebuje użyć bublioteki dostępnej w pythonie i pomyślałem żeby zrobić to prawilnie a nie shell execiem ;-) w ostateczności front mogę zrobić w php
@DelPierdo: poszukaj sobie tutoriala z flaska tam będziesz miał najprawdopodobniej wszytko. Od serwera testowego (lokalnego), przez język szablonów (popularne jinja), po deploy na serwer i ewentualne configi z tym związane.

Jeśli pytasz o sam frontent to szukaj z kolei takich tutków które łączą dwie technologie np. reacta i flaska, vue i flaska... to zależy co cie interesuje. O php i flasku nie słyszałem :) W podstawowej wersji frontent jest generowany na