Wpis z mikrobloga

Od wielu lat korzystam ze smartwatchy, ale nosi mnie na kupno jakiegoś klasycznego zegarka na bransolecie (chyba się starzeję ( ͡° ͜ʖ ͡°)) - chciałbym go używać na co dzień, stylizacje raczej luźne/sportowe/casual, w garniturze czy koszuli chodzę raczej od święta i też będą chciał kupić jakiś dedykowany do tego zegarek (powiedzmy, że w tym momencie mam jakiegoś Timexa). Ostatnio strasznie spodobały mi się zegarki w kolorze Tiffany Blue, są po prostu przepiękne. Mam na oku w tym momencie dwa:
- Citizen Eco-drive AW1760-81W
- Casio Edifice EFR-S108D-2BVUEF

Oczywiście oglądałem już sporo recenzji na YT, ale może ktoś korzysta i jest w stanie doradzić czy w ogóle to dobry wybór? Casio jest mniejszy (przede wszystkim jeśli chodzi o grubość, podobno świetnie przez to leży) i ma szafirowe szkło, z drugiej strony Citizen trochę bardziej mi się podoba wizualnie i też raczej byłem przyzwyczajony do większych smartwatchy (44-45 mm). A może w podobnych pieniądzach (600-800 zł) jest coś lepszego do wyboru?

#zegarki
foobarek - Od wielu lat korzystam ze smartwatchy, ale nosi mnie na kupno jakiegoś kla...

źródło: citizenvscasio

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@foobarek: Tylko jedna mała uwaga. Jeżeli masz do wyboru zegarek z szafirowym szkiełkiem, to wybierz właśnie ten. Każde inne szkiełko, niezależnie od tego co pisze producent, zawsze się rysuje. Wyżej wymienione zegarki są totalnie nie w moim stylu, więc tu nie pomogę. Koniec uwag. ;)
  • Odpowiedz
@foobarek: W tej kasie oba będą spoko. Pooglądaj filmiki na YT i zobacz jak tam modele wyglądają i który ci bardziej podpasuje wizualnie. Generalnie citizenowi dasz radę wymienić bransoletę na pasek jeśli ci się znudzi i do plus dla niego. Casio z kolei ma szafir a to duży plus dla tego edifice . Do tego rozmiar casio będzie wygodniejszy.
Co do polecenia czegoś- w tym budżecie myślę że znalzałeś spoko opcje.
  • Odpowiedz
@xqwzyts mam kilka zegarków ze szkłem mineralnym, w tym Bambino które ma już 7 lat, noszone najczęściej ze wszystkich i nie ma ani jednej rysy. Mam też kilka zegarków z szafirem, więc mam porównanie. Różnica nie jest tak duża przy zwykłym użytkowaniu. Nie wiem skad takie demomizowanie mineralnego. To nie hesalit. Znajomy #!$%@?ł w pył szafirowe zwykłym, przypadkowym uderzeniem, więc są i takie przypadki. Mineralne jest jak najbardziej ok. Zwłaszcza w tak
  • Odpowiedz
@Kawa_z_cynamonem miałem mineralne w gshocku, mimo schowania szkiełka w głębi bezela i dmuchania na zimne i tak się porysowało. Pierwsza rysa boli, kolejne już dodają charakteru ale jednak to wciąż rysy. W tissocie i grovanie mam szafirowe i tylko Grovana ma małą ryskę widoczną pod światło. Po prawie 10 latach noszenia 24h
  • Odpowiedz
  • 0
@M_Zientarski: W sumie właśnie przez to szkło szafirowe zastanawiam się nad Casio, z drugiej strony od paru lat używam smartwatchy (a wcześniej chwilę zwykłego jakiejś niskiej klasy) i jakiejś tragedii z rysami nie było - ale oczywiście dodatkowa ochrona zawsze się przyda.

@Rafalek-Pedalek: no ten Seiko jest piękny, ale i cena jest też sporo wyższa, niestety nie tym razem.

No nic, jeszcze się muszę przespać, w tym budżecie trzeba pójść
  • Odpowiedz