Wpis z mikrobloga

#detektorysci #wykrywaczmetalu #poszukiwacze
Wiadomo coś więcej o tym nowym prawie co ma wejść 1 maja? Faktycznie to wejdzie w tym terminie? Miałem w zeszłym roku zgodę od WKZ na kilkaset hektarów lasów ale dopiero zacząłem ten teren przeczesywać i zastanawiam się czy dalej w tym roku bujać się z WKZ czy poczekać na nowe prawo i tylko od lasów zgodę wziąć.
  • 12
@XXX_Boris_Gromow_24cm_XXX o ile aplikacja powstanie i o ile nowy rząd, którego stosunek do całej tej inicjatywy był wówczas niechętny, nie uwali tego projektu. Dotychczasowe prawo w tej kwestii, choć kulawe, nie jest tragiczne i da się z nim całkiem dobrze żyć.
@sb__bn mając zgodę na kilkaset hektarów nie ma szans przejść w rok wszystkiego, chyba że tereny są słabe i odpuszczasz.
@sb__bn: @Odbytko_ze_Zwieracza Moje odczucia dot. nowego prawa są w większości negatywne. Ludzie są leniwi i głupi, lwia część "hobbystów" będzie bezkarnie właziła i robiła burdel przez co Nadleśnictwa(niektóre już teraz np. wydają zgody tylko stowarzyszeniom) będą robić maksymalnie pod górkę ze zgodami, rolnicy tak samo. Nie wspominając już, że sytuacja w której będziemy mieli tyle stanowisk, że znalezienie miejsc do chodzenia będzie wymagające nie jest niczym nierealnym. Obecne prawo wymagało pewnych
  • 0
@Odbytko_ze_Zwieracza: Tą zgodę dostałem w drugiej połowie zeszłego roku i z terminem na dany rok czyli miałem ją do 31.12.2023, od Nadleśnictwa wiem że nie będzie problemu z wydaniem kolejnej zgody na kolejny rok w tym terenie, wiem że takich terenów na jakie mam zgodę tym bardziej że są to praktycznie tereny górzyste nie da się przejść w całości i dokładnie, dlatego wnioskowałem na taki duży teren żeby się nie zastanawiać
@Karier na parę lat wprzód to Ci się udało. Niektóre Nadleśnictwa już wydają na pół roku a spotkałem się z tym, że znajomy dostał rozpiskę ze w tym miesiącu może chodzić na tej działce, w kolejnym na tej a jeszcze później na tej i tak dalej. Co ciekawe zgodę dostał z datą wsteczną i 3 miesiące mu odpadły całkowicie przez to :) no i na niektóre działki dostał zgodę na styczeń, inna
@Odbytko_ze_Zwieracza: Zgody są z Nadleśnictwa z którym współpracuje przy tworzeniu gablotki do siedziby leśnictwa, poświęconej historii tego miejsca, dlatego tak długi okres, nawet pana nadleśniczego mam na whatsappie bo zawsze ciekawi go co wygrzebie i sobie gadamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)Tak jak mówisz co WKZ i Nadleśnictwo to inne praktyki, jedno w Lubelskim wydaje tylko jednej osobie na dany teren na okres 2 lat i mają z