Wpis z mikrobloga

@adreno420 do centrum Zakopanego powinieneś bez problemu dojechać, tak jak już ktoś wspomniał pozostaje kwestia poruszania się po okolicy i lokalizacji hotelu/pensjonatu, bo może okazać się, że jedyny dojazd jest boczną stromą drogą. Ja byłem tydzień temu na starych wyjeżdżonych zimówkach i dałem radę, ale wtedy był duży mróz i brak świeżych opadów śniegu. Zawsze najciężej jest zaraz po opadach.
@sberatel: dziś takiego kolegę na wielosezonach pomagałem wypchnąć spod biedronki.... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jest kosmiczna różnica jak zachowuje się zimówka a wielosezonowka na lodzie ze sniegiem
@adreno420: sam powinieneś wiedzieć jak trochę pojeździsz teraz po miesicie po osnieżonych drogach. Ja na starych chińskich wielosezonówkach w aucie żony bym nie pojechał, chyba że na trasie nie byłoby jakichś bardziej stromych podjazdów. Rok temu zdarzyło się jechać 300 kilometrów w śnieżycy i się dało, tylko trochę wolniej niż na zimówkach. Ale też po płaskim.
@adreno420: Na luzie. Do samego Zakopanego będziesz mieć elegancka droge. To krajówka regularnie odśnieżana i posypana sola/piachem. Noclegi bierz w samym Zakopcu a tak to się będziesz poruszać busami. ( ͡º ͜ʖ͡º) Ja tydzień temu byłem na wielosezonowych tylko to najnowsze nówki Continental AllSeason 2 no i naped quattro. ;)
@adreno420: Gdybyś nie mieszkał w WARSZAWIE to byś nie mógł, natomiast jako mieszkaniec WARSZAWY możesz! Jak już dojedziesz, to w każdym punkcie mów hasło WARSZAWA, pamiętaj upewnić się wcześniej by POSPÓLSTWO z tyłu hasła nie poznało!
@adreno420: Dziś miałem bezpośrednie porównanie wielosezonowych po dwóch latach eksploatacji z nowymi zimowkami premium. Jechałem dwa razy dwoma różnymi autami tą samą drogą. Mało tego - wielosezonowe w napędzie 4x4, a zimówki fwd. Kosmiczna różnica w drodze hamowania, o zakrętach nawet nie mówię.

Wielosezon może jest spoko jak jest nowy i dobrej marki, ale po dwóch latach i jakichś 40 kkm nadaje się do kosza. Jednak przysłowie „jak coś jest do
Wielosezon nadaje się na jazdę w zimę po posolonych i odśnieżonych drogach w miastach a nie górskie zaśnieżone podjazdy i zakręty.


@lsrrdc: Powiedz to michelin CC w moim audi, które przejechało przez wiele szczytów na podkarpaciu w 20 cm puchu xD
@adreno420: Tam gdzie zimówka ledwo jedzie tam wielosezon nie pojedzie. Kup sobie łańcuchy i wjedziesz wszędzie. Do ośnieżonych dróg wielosezon wystarczy, a problem robi się gdy pojawia się wyślizgany śnieg i duże nachylenie.
@adreno420: śmiało jedź. Ja byłem na wielosezonowych w grudniu jak tak śniegu napadało. Trasa Warszawa - zakopane i okolice. W tamtą stronę, drogąS7. Co więcej, przez zj*baną nawigację i chwilowy brak rozumu, wracałem z Zakopanego , na odcinku z Krakowa, jakimiś zadupiami gdzieś tak śniegu napadało, że nie można było poznać czy to jeszcze droga czy pole xd samochód to Kia xceed i dobre opony wielosezonowe Pirelli Cinturato All Season SF2.
MAT182 - @adreno420: śmiało jedź. Ja byłem na wielosezonowych w grudniu jak tak śnieg...

źródło: IMG_0734

Pobierz