Wpis z mikrobloga

Na co patrzeć przy zakupie drukarki/urządzenia wielofunkcyjnego?
Zastanawiam się nad zakupem używanego urządzenia wielofunkcyjnego Canon seria IRC.
Potrzebowałbym druk laserowy w kolorze, format a3/a4, opcja skanowania i kopiowania. Częstotliwość drukowania – kilkanaście kartek w tygodniu.
Przeliczyłem i bardziej opłaca mi się kupić, niż płacić po 7 zł za arkusz a3 w kolorze. Tym bardziej, że już kilka razy zdarzyło mi się, że przez przypadek łaskawej operatorce wcisnęła się opcja dopasuj do arkusza xD i po skali lipa.
Do tej pory miałem tylko drukarkę HP a4 w mono kolorze i kilkanaście ryz papieru przeszła tylko z wymianą tonerów. Czy w takiej większej drukarce z trochę lepszej firmy jestem w stanie przy moich wydrukach ją wyeksploatować?
#drukarki #
  • 4
@Smiejsiezzycia jeśli chodzi o używki to ciężko stwierdzić czy np jutro coś się nie spieprzy. To może lepiej poszukać firmy która wstawi Ci maszynę na umowę? Nie przejmujesz się serwisem ani niczym. Płacisz pewno jakiś ryczałt + od wydruku. A skoro drukujesz kilka kartek to na pewno potrzebujesz taką dużą maszynę? One są przeznaczone do o wiele większych przebiegów (mając na myśli opłacalność)