Wpis z mikrobloga

@Liarek123 Jak mieszkanie w bloku, to może być sytuacja np. pożar, wybuch u sąsiada, że nadzór budowlany stwierdzi, że budynek nie nadaje się do dalszego zamieszkania.
W tym momencie twoje mieszkanie przestaje istnieć.
Niektórzy ubezpieczyciele nie wypłacają odszkodowania, a niektórzy tylko połowę.
@Liarek123: z własnego doświadczenia zalecam brać z pakietem odpowiedzialności cywilnej do jakiejś kwoty, załóżmy 10k. Wówczas przypadkowe zbicie komuś telefonu czy inne losowe wypadki są uwzględnione (zwłaszcza jak masz dzieci). Dodatkowo warto zastanowić się nad ochroną przed kradzieżą/kradzieżą z włamaniem. Co do wartości ruchomości to policz sprzęt w domu niezwiązany trwale ze ścianami/podłogą i odlicz 10%.
@Liarek123 Gratki bo kojarzę, że od 2017 czekałeś xd szkoda tych cen ale chociaż przed bk0

Jak masz ogarniętego agenta u siebie to ci doradzi dobrze. Najlepiej nie cebulowac bo i tak kolosalnych różnic nie ma w skali roku
@Tiab: dzięki, nie czekałem tylko nie miałem jak tego zrobić bo kredyt i tak nie wchodził w gre do 2020.
@Remdium no właśnie zliczyłem zawartość mieszkania jaką strzelam ze bedzie ogarnięta po remoncie, wiem ze ogólnie po remoencie moge zmienić wartość ubezpieczenia ale wolałbym juz nie musiec o tym pamiętać. Wyszła mi troche astronomiczne bo zliczyłem wszystko i wyszy okolice 100-120k na wszystko co ejst w mieszkaniu, ma to sens w
@epicentrum_chaosu: Jak sąsiadowi coś #!$%@? (chociaż nie wiem co bo budynek bez przyłączy gazu już) to jego ubezpieczenie powinno to ogarnąc a nie moje (to tak swoją drogą) natomiast nadal działa moje na mury itd. To samo moze sie zdażyć mająć dom takze nie wiem czy to poprawne podejscie przestrzelic nie moge bo i tak mi tyle nie wypłacą, najlpeiej co rok/dwa robić aktualizacje wartości imo
@Liarek123: 120k na meble i sprzęt? Tylko to co jest nietrwale związane z ścianami/podłogą/sufitem czyli odchodzą panele/płytki/oświetlenie bo to jest w ramach sumy nieruchomości.