Wpis z mikrobloga

Pytanie do wysokich motomirków.
Czy przy wzroście 190cm jest sens zakładać szybę do nakeda? Mam na myśli jazdę w trasie ~120 km/h. Czy poprawi to komfort, czy konieczna jest szyba + deflektor, a i tak skieruje powietrze z klaty na kask i komfort jazdy będzie jeszcze mniejszy?
W necie krążą przeciwstawne opinie, jestem ciekaw, czy ktoś z was osobiście testował takie rozwiązanie.
#motocykle
  • 17
120km/ na nakedzie to sa predkosci przy ktorych nie ma jakiegos wiekszego dyskomfortu jak dla mnie. Co do pytania to szyba zawsze COS TAM DA ale nie beda to jakies wielkie roznice przy predkosci 120km/h. Za to gdy rozpedzisz sie szybciej i zlozysz sie do pozycji jak na sporcie to wiatr nie bedzie sciagal Ci kasku z glowy.
  • 0
@merci: Czyli przy wyprzedzaniu i szybszej jeździe byłoby wygodniej, ale zastanawiam się, czy nie pogorszyłoby to sytuacji w pozostałe 90% jazdy kierując powietrze na kask zamiast rozkładać się równomiernie i móc się o nie "oprzeć".
@Shuwaks: moim zdaniem bez sensu. mialem kiedys fazera fz6 a potem tracera mt09 z fabrycznymi szybami. mam 1.78. dokupilem deflektor, z ktorym najpierw jezdzilem na fz6, potem na tracerze. dopiero po jakims czasie zorientowalem sie, ze deflektor powodowal jedynie ze struga powietrza miala tendencje do walenia w kask, przez co w czasie deszczu momentalnie mialem #!$%@? wizjer. w koncu #!$%@? ten deflektor i nie dosc ze sie jakos spokojniej, ciszej zrobilo,
@Shuwaks: mam 192 i powiem ci, że jeszcze nie spotkałem szyby, która by mi pasowała. W nakedzie w ogóle bez sensu, miałem fazera z szybą to ja wywaliłem bo miałem tornado w kasku, teraz mam adv400 z wysoką szyba+deflektorem i dalej to samo. Też wywaliłem w ogóle bo jest dużo gorzej niż bez teraz co prawda wali powietrze ale fajnie równomiernie i nie ma zawirowań. Ale może po prostu nie lubię
  • 0
@bocznica: Nakeda kupiłem do śmigania po mieście, a w rocznikach na które miałem budżet wersje z owiewkami są w zdecydowanej większości brzydkie.
A jeśli akcesoryjna owiewka sprawdzałaby się w trasie, to czemu jej nie montować na dłuższy wyjazd?
Tak samo osłony dłoni - można założyć jak się zrobi zimno i zdjąć późną wiosną.
  • 0
@bocznica: Mam Nakeda. Jeżdżę nim głównie po mieście. Jestem w stanie wydać kilkaset złotych na szybkę, jeśli poprawi komfort jazdy gdy postanowię wybrać się w trasę. Ale nie zamierzam wydać kilkunastu tysięcy na nowy motocykl.
@Shuwaks: jezdze nakedami od zawsze, nigdy szyby nie zakladalem 186, jedynie co mnie denerwuje to moj hjc rpha70 ktory mi sie wciska w poliki jak wyprzedzam ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale to moze byc wina tego ze wyprzedzam z zbyt duza predkoscia
  • 0
@xede: Ja mam Airoha St501, który sam w sobie jest dość duży, o tyle dobrze, że zmieściłem się w rozmiar L. Aerodynamikę ma dobrą przy patrzeniu do przodu, ale obrót głowy przy szybszej jeździe to już wysiłek (a w zasadzie powrót do pozycji wyprostowanej). Jeśli szyba faktycznie miałaby kierować powietrze na kask to faktycznie nie warto.