Wpis z mikrobloga

#wykop
Powinna być opcja wyłączenia z wyświetlania na wykopalisku i osobno opcja wyłączenia z wyświetlania na mikroblogu zielonek.

Rozwiązał by się problem spamu, floodów itp. Zwiększył by się bufor czasowy. Dało by to czas na banowanie nieaktywnych lub spamujących kont zanim staną się pomarańczowe.
  • 11
@mrq: powinna być opcja żeby przy przybliżeniu albo za szybkim scrollowaniu strona nie #!$%@?ła całej przeglądarki na telefonie i nie odświeżała się sama z siebie ale niestety też nie ma takiej opcji
Powinna być opcja wyłączenia z wyświetlania na wykopalisku i osobno opcja wyłączenia z wyświetlania na mikroblogu zielonek.


@mrq: Jako serwis, nie możemy w ten sposób dzielić użytkowników. Konta zielone już teraz mają inne limity, niż konta pomarańczowe czy bordowe. Nie możemy jednak w 100% ograniczyć im zasięgów. Co możemy zrobić i na pewno zrobimy - usprawnimy walkę ze spamem, tak by jeszcze mocniej ograniczyć Wasz kontakt z tego typu treściami.
via Wykop
  • 1
@wykop: Ja to widzę inaczej :)
Wy nie ograniczacie im zasięgu tylko pozwalacie mi filtrować według potrzeb po mojej stronie.

Podobna sytuacja jest z blokowaniem użytkowników. Zielonki będą sobie dalej pisać czy wrzucać znaleziska a użytkownicy będą mogli sobie dowolnie pokazywać lub ukrywać tego typu rzeczy. To takie... dynamiczne filtrowanie.
@wykop Wystarczy, że dacie tymczasowego bana na zakładanie kont z zagranicznych IP, które mają login zbudowany wg schematu "coś-coś" lub "coś_coś".
Ludzie nie chcą (tak uważam) blokować wszystkich zielonek tylko spam boty, a to chyba powinno być w waszym interesie.

No chyba, że cieszycie się, że sztucznie pchają one licznik kont, bo nawet ich treści nie kasujecie po banie, a ich śmieciowe linki sobie radośnie wiszą, więc cel osiągnięty - spam został.
@wykop Czyli wg was nie ma wzoru na codziennie zakładane konta Rajeshów od spamu egzaminami cisco I angielskimi artykułami?
Przecież oni używają cały czas tego samego schematu nazewnictwa. W dodatku można analizować treść ich znalezisk i linków i założyć z góry, że jeżeli jest nie po polsku lub zawiera więcej niż np. 10 linków to jest to spam do tymczasowego bana i ręcznej weryfikacji przez moderatora. Lepiej chyba zielonce zablokować publikowanie na
Czyli wg was nie ma wzoru na codziennie zakładane


@Tytanowy_Lucjan: Tego akurat nie napisaliśmy. Już teraz wiele zabezpieczeń działa, ale nie wszystko udaje się wyłapać tym sposobem. Jak już pisaliśmy, z pewnością usprawnimy walkę ze spamem, tak by jeszcze mocniej ograniczyć Wasz kontakt z tego typu treściami.
@wykop Ja tam widzę, że wzór jest ten sam: angielska treść plus login z myślnikiem lub podkreśleniem.

No i drugie pytanie. Czemu treści zbanowanych botów nie są kasowane od razu wraz z banem tylko radośnie sobie wiszą = spam wciąż pozostaje na stronie i zbanowane konto może to uznać za SEO sukces?