Wpis z mikrobloga

  • 35
@jmuhha pod oknem będzie zimno i wiało na szyję.

Jak będziesz chciał przewietrzyć po gotowaniu to otwarte okna uniemożliwią siedzenie. Tak samo w lato przy otwartych oknach.
  • Odpowiedz
@mk321: Zimno i wieje przy nowych oknach w nowym domu? No chyba jak Ci janusz okno wstawiał.

Otwarcie okna powoduje, że nie można siedzieć jedynie przez chwilę. Przecież jak już są otwarte to nie przeszkadzają w siedzeniu
  • Odpowiedz
@mk321: okna na pewno się uchylają, a kiedy będzie pogoda na otwieranie na oścież to nikt nie będzie siedział w kuchnii tylko na balkonie/dworze.
  • Odpowiedz
@jmuhha: że bez sensu w tym miejscu jest ta kanapa. tam blat powinien być, aby było jaśniej jak się coś przygotowuje a przy okazji widzisz przez okno co się dzieje.
  • Odpowiedz
@mayek ty chyba nie wiesz jak działają okna. Janusz to robi szczelnie, że zbiera się wilgoć w domu. Normalnie masz regulację uszczelki. Masz tryby letni i zimowy (pokrętła na brzegu). Nigdy nie ustawiasz 100% szczelności. Drewniane okna są chwalone (tylko drogie). Wiesz dlaczego? Bo drewno nie jest 100% szczelne i oddycha. Jak sobie Janusze porobią plastik 100% szczelności, to potem będą jak owinięte warzywa w folię, zaparowane I spleśniałe.

A zobacz, że
  • Odpowiedz
ty chyba nie wiesz jak działają okna


@mk321: Wiem. Wiem też jak działa wentylacja mechaniczna.
Mam szczelny dom ze szczelnymi oknami i nic mi nie wieje. Mam też świeże powietrze w domu i zero grzyba czy wilgoci.
  • Odpowiedz
@mayek nie wiesz też jak działa wentylacja.
Żeby nastąpiła wymiana powietrza, to musi skądś zaciągnąć to powietrze. Skąd? Wentylacją tylko wylatuje na zewnątrz. Skąd będzie pobierać jak wszystko szczelne? Będzie tylko wylatywać, a w domu zostanie próżnia? xD
Działa to tak: okna muszą być minimalnie nie szczelne, dzięki temu wentylacja działa prawidłowo, bo ma skąd pobierać nowe powietrze.
A co się dzieje jak siedzisz obok okna? Wieje ci po szyi, bo zimne
  • Odpowiedz