Wpis z mikrobloga

@Gours: z tego co rozumiem, to Piotrowski po prostu nie kwestionuje wyroków sądów, jakie by nie były. No chyba, że mówimy o TK, ale to nie sąd. Uznaje za równo sądy powszechne, jak i wszystkie izby SN. Dlatego, w jego głowie Kamiński i Wąsik mogą być nieskutecznie ułaskawieni, prawomocnie skazani i jednocześnie być posłami. Ja np dostałbym zwarcia na synapsach jakbym miał tak myśleć, ale gdzie mi do wielkości Pana Profesora
@CorniMati: no jo, ale jak mu się w głowie to układa, że ktoś prawomocnie skazany może być posłem? Ja rozumiem, że postanowienia SN, ale ten SN wyszedł z założenia, że ułaskawienie Dudy było prawomocne, a Piotrowski ma na ten temat inne zdanie.
@zobq: pryncypialnie xD

Przecież dosłownie wszyscy eksperci prawa mówią o tym, że Wąsik i Kamiński przestali być posłami w chwili zapadnięcia wyroku skazującego. Nie ma od tego żadnych odwołań itd.
@wiedzmin124: ogólnie zmarnowany wywiad, byłem ciekaw jego zdania, a wyszło tak, że profesor bardziej próbował się wymieniać uszczypliwościami niż odpowiadać, na skądinąd #!$%@? zadawane pytania.
@Narcyz_: Gdyby dzban Mazurek dał mu dokończyć chociaż jedno zdanie to może czegoś byśmy się dowiedzieli. Z innych wywiadów jego stanowisko jest takie że ponieważ SN uchylił decyzje marszałka, to nawet jeśli ona jest tylko deklaratywna to w więzieniu siedzą posłowie z ważnym mandatem którego nie mogą sprawować bo siedzą.
: jest dzbanem, dlatego, że uważa, że Wąsik i Kamiński są nadal posłami, mimo że nie są od chwili zapadnięcia wyroku skazującego


@Gours: jedynym dzbanem jesteś ty, jedyne osoby które uważają, że nie są posłami, ignorując przy tym wyrok sądu najwyższego oraz trybunału konstytucyjnego to fanatycy PO tacy jak ty. Wszyscy prawnicy którzy ogarniają prawo twierdzą, że Hołownia nielegalnie odebrał im mandaty ale wykopek ma oczywiście większą wiedzę niż jakiś tam