Wpis z mikrobloga

Fuszerka to moje drugie imię ale przynajmniej nie dałem zarobić wielkim korporacją ( ͡º ͜ʖ͡º)

Lapok widoczny na zdjęciu prawie spalił bibliotekę we #wroclaw . Było zwarcie na kamerce. Zaczął płynąc duży prąd i izolacja przewodów się zapaliła (przy okazji tworząc drugi punkt zwarcia). Kamerkę wymieniłem chociaż w Polsce jest nie dokupienia, to użyłem kamerki z innego modelu. Oczywiście wykopki mi źle poradziły i za pierwszym razem kupiłem taką co w ogóle nie pasuje ( inna ilość sygnałów/pinów). Także jak będziecie naprawiać lapoki Acer to miejcie to na uwadze. Piny są opisane na drugiej stronie PCB na której siedzi kamera. A teraz pytanie?

Jest jakiś izolator w sprayu do izolowania takich cienkich przewodów? Polecicie coś? Izolowanie tego taśmą izolacyjną wyszło mi tragicznie co widać na zdjęciu.

#majsterkowanie #naprawalaptopow #elektronika #pytanie #diy
walokid - Fuszerka to moje drugie imię ale przynajmniej nie dałem zarobić wielkim kor...

źródło: fuszerka

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@walokid: Ale skoro masz te kabelki na wierzchu to mniemam ze byly wczesniej przerwane/przepalone.

Mozesz tez sie troche pobawic - znajdz jakis odpowiedni kabelek, rozetnij izolacje wzdluz, sciagnij i zaloz na te Twoje kabelki. Potem normalnie zaizoluj tasma. Powinno lepiej wygladac.
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: te kabelki mają grubość włosa. Nie ma opcji że założę izolacje z innego kabla. Nie były rozerwane. Tylko izolacja im się spaliła i miały zwarcie ze sobą
  • Odpowiedz
Tylko izolacja im się spaliła i miały zwarcie ze sobą


@walokid: No to jak nie byly przerwane a mialy zwarcie miedzy soba musisz kazdy osobno zaizolowac (myslalem ze chcesz wszystkie razem jakos zaiolowac zeby nie byly rozczapierzone :P

Izolatora w sprayu nie widzialem (bardziej w druga strone). Ja bym porzezbil ale by nie za fajnie wygladalo :P Chyba pozostaje Ci jedynie zabawa z tasma.
  • Odpowiedz
  • 0
musisz kazdy osobno zaizolowac


@gorzki99: tak właśnie zrobiłem ale wygląda to mega nieestetycznie ()

@JestemKaspi dobry pomysł z tą soldermaską. I tak miałem kupić tylko nie wpadłem że przewody też można tym izolować. Dzięki
  • Odpowiedz