Wpis z mikrobloga

Podpisałem rezerwację najmu nieruchomości po oględzinach mieszkania. Wpłaciłem pieniądze dla agencji. Minęły dwa tygodnie, w między czasie załatwiłem formalności z poprzednim mieszkaniem. Im bliżej jesteśmy podpisania umowy, tym bardziej wydaje mi się, że zarówno agent jak i właściciel robią coraz większe problemy. Dopisywane są do umowy punkty, o których nie było mowy (mimo, że dla niektórych mogą się wydawać ok - ja np. nie zgadzałem się na waloryzację czynszu), wynajmujący chce podpisać najem okazjonalny - spoko, ale moi rodzice nie mogą przyjechać tego dnia, na którego umówiliśmy się na podpisanie umowy, a kluczy nie otrzymam dopóki nie odwiedzimy notariusza. Nie chcę płacić za lokal, z którego nie będę mógł przez kilka dni użytkować. Z uwagi na trudna współpracę już na tym etapie chciałbym zrezygnować, ale szkoda mi pieniędzy, które wpłaciłem. Czy da się je jakoś odzyskać? Faktycznie agencja zdjęła ogłoszenie po tym jak podpisałem rezerwację, a dodatkowo dwa tygodnie przetrzymali je dla mnie.

#nieruchomosci #wynajem #mieszkanie
  • 5
  • Odpowiedz
ale szkoda mi pieniędzy, które wpłaciłem. Czy da się je jakoś odzyskać? Faktycznie agencja zdjęła ogłoszenie po tym jak podpisałem rezerwację, a dodatkowo dwa tygodnie przetrzymali je dla mnie.


@daniel_sredzinski: zapłaciłeś za rezerwację, masz zarezerwowane i teraz chcesz zwrot kasy za to że zrealizowali to za co zapłaciłeś? trzeba było przy rezerwacji podpisać umowę przedwstępną na warunkach jakie chciałeś i by nie było potem zmian w treści
  • Odpowiedz
@kishurki: masz rację. Droga trochę ta nauczka, ale może w przyszłości oszczędzi mi więcej środków. Nigdy wcześniej nie miałem takich problemów i złych przeczuć co do współpracy, a kilka mieszkań już odwiedziłem.
  • Odpowiedz
@daniel_sredzinski nie. Dajesz do wypełnienia rodzicom oświadczenie o tym że przyjmą cię pod dach, ty wypełniasz drugie że w razie eksmisji się wyprowadzisz. Z tym oraz umowa najmu idziesz do notariusza podpisać akt notarialny poddania się egzekucji. Przecież agent powinien Ci to wyjaśnić…
  • Odpowiedz