Wpis z mikrobloga

Ile zarabiacie jako tester oprogramowania? #tester #testowanieoprogramowania

Ile zarabiacie jako testerzy (miesiecznie)?

  • do 5000 brutto 7.2% (13)
  • 5-8 tys. brutto 7.7% (14)
  • 8-10 tys. brutto 9.4% (17)
  • 10-15 tys. brutto 16.6% (30)
  • 15-20 tys. brutto 7.7% (14)
  • 20-25 tys. brutto 12.2% (22)
  • 25-30 tys. brutto 3.9% (7)
  • powyzej 30 tys. brutto 35.4% (64)

Oddanych głosów: 181

  • 29
@johann-meier: Myślę, że przy tego typu ankietach trzeba pamiętać o tym, że dużo ludzi pracuje na b2b, co też związane jest z różnymi benefitami (lub ich brakiem).

Natomiast nie ukrywam, że jak raz pisałem ile na czystym b2b zarabiam jako mid tester automatyzujący, to mnie wyśmiewali ludzie, że na pewno nie xD Więc aż tak chętny do dzielenia się zarobkami już nie jestem. Zwłaszcza, że znowu dostałem podwyżkę (małą, ale zawsze).
@johann-meier: Miałem dużo szczęścia. Tzn. zmieniając pracę zarobki skoczyły mi prawie dwukrotnie. Firma zgodnie z wytycznymi klienta szukała QA'ów zgodnie ze stawkami które mają dla devów. Po rozmowie dostałem wyższą stawkę niż chciałem, a podałem taką, żeby bez bólu zejść 1.5k z wymagań. Zmieniałem też pracę w momencie, kiedy jeszcze faktycznie cięzko było znaleźć ludzi z expem.
@supersucker: No tak, ale jak w tym siedzisz. Na wykopie to wiadomo, że nie ma opcji, ze mi ktoś płaci za klikanie w kąkuter więcej niż 3000 zł na rękę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wystarczy zajrzeć do tej dyskusji żeby zrozumieć, że ludzie niechętnie czytają o tym, że ktoś zarabia całkiem ok w IT
https://wykop.pl/link/7269361/samochody-drozeja-na-potege-eksperci-mowia-jasno-to-chciwosc-producentow/komentarz/120223937/jestem-programista-zarabiam-7-5k-zl-netto-bo-takie-sa-realia-miesiecznie-moglbym-odkladac-do-skarpety-okolo-4500zl-sprawdzilem-cene-podstawowego-peuge
@diarrhoea: ja znam świetnie Pythona, w miarę dobrze JavaScript i GO, biegły angielski (studia w UK), jestem bardzo aktywny w testowaniu (wykrywam kilkanaście defektów tygodniowo), zautomatyzowałem jakieś 30% wszystkich testów, mimo to płacą mi 9000 pln netto
@diarrhoea: i dlatego sam właściwie nie rozmawiam o stawkach z ludźmi spoza IT. Co innego rozmowy o stawkach z innymi testerami, te dają bardzo dużo, można się łątwiej i lepiej wycenić i lepiej przygotować się do ewentualnej rozmowy o podwyżcę. A w branży jest bardzo dużo ludzi, którzy traktują kasę jako temat tabu, a potem wychodzi, że siedzi 5 lat w firmie i dostaje co rok 300zł brutto więcej, bo tyle
@diarrhoea: dlatego zawsze trzeba próbować wyżej i niech skill cię obroni :)

mimo to płacą mi 9000 pln netto


@johann-meier: świat jest okrutny, za samo wywiązywanie się z obowiązków nikt ci nie da od razu fury siana. Samo nie przyjdzie, weź to jakoś sprzedaj, pokaż że przynosisz wartość.