Wpis z mikrobloga

Hej Mirki mam pytanko, otóż mam sobie 2 laptopy jeden służbowy oraz 2gi prwyatny gamingowy, dostałem w firmie stacje dokującą do służbowego Della, stacja jest zasilana kostką 180W po czym od stacji dokującej wychodzi USBC ThunderBolt 4, które mogę podłączyć do owego Della, drugi laptop też ma złącze Thunderbolt 4, ale na codzień jest zasilany kostką 330W. I teraz pojawia się pytanie czy jeśli prywatny lapek będzie podpięty pod fabryczny zasilacz, to czy coś może się stać jak podepnę do niego przez złącze thunderbolt 4 stację dokującą do della, nie ukrywam, że bardzo by mi to ułatwiło życie bo do stacji mam podpięte wszystkie peryferia jak i 2 osobne monitory, nie mniej lapek tani nie był, więc wolę zapytać.
#elektronika #informatyka #komputery #laptopy
  • 7
@mikorys według mnie co najwyżej dostaniesz komunikat na laptopie że zasilacz jest zbyt słaby żeby obsługiwać np. kilka monitorów zewnętrznych czy jakieś akcesoria, ale żeby się coś miało spalić to raczej nie
@Polinik: ale czemu ma wolniej ładować skoro do laptopa będzie podłączona bezpośrednio kostka 330W oraz stacja dokująca przez thunderbolt 4, zasilana zasilaczem 180W?
Jakbym miał podłączoną samą stację to wtedy okej zgadzam się.
@mikorys: a, zrozumiałem, że oryginalny zasilacz ma 330w, ale chcesz zasilać go tylko z docka 180W.
Nic mu nie będzie, jak będzie na dwóch zasilaniach równocześnie, pewnie wyłączy pobór z docka i będzie korzystał z tego 330w.