Wpis z mikrobloga

Witam. Dostałem jakiś gówniany #router od #vectra (firma Ubee)
Kablowo wyciągam na nim do 600Mbps.
Wifi na nim jest tak beznadziejne, że jak zamykam się w toalecie 5m dalej to mam jedną kreskę a na speedteście 0,5Mbps. W pokoiku dziecięcym już rozłącza. Dlatego chce kupić własny sprzęt. Widziałem fajne są te Tp-Linki Archery tylko jest jeden problem. W żadnym nie widzę takiego wejścia do kabla koncentrycznego. I nie wiem jak ten port się nazywa. Tak mi się wydaje, że powinienem poszukać ADSL z tym wejściem koncentrycznym chyba że podłącze jako bridge no i tutaj pytanie co robić.
#internet
Sniper512 - Witam. Dostałem jakiś gówniany #router od #vectra (firma Ubee)
Kablowo wy...

źródło: 123

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Sniper512: xD To jest modem na miedzi - tak należy to traktować. To zostawiasz, bo to gada z dostawcą i dokładasz za tym własny router. Tylko zgłaszasz do operatora aby przestawili na bridge.
  • Odpowiedz
@Sniper512: podłączasz swój router do tego i tyle. jak ci się w niektórych pomieszczeniach rwie zasięg,to zwróć uwagę, co jest po drodze. ruszt ścianek gk potrafi nieco popsuć zasięg, ale najlepsze w tym są lustra, a zwłaszcza lustrzane drzwi suwane szaf
  • Odpowiedz
@Sniper512: Nawet jak kupisz to nie będzie działał. Vectra wysyła przez ten kabel konfigurację po zrobieniu twardego resetu. Jak będziesz miał inny model to konfiguracja nie wejdzie. Kup drugi router i jak @Sierran napisał zmostkuj je i po problemie. Co do wifi to sprawdź czy Ci sąsiedzi na tych samych kanałach nie zakłucają.
  • Odpowiedz
@wolepiwo a ile ma mieć jeśli pewnie ma umowę na 600 Mbps? W #vectra mają taki typoszereg 150/300/450/600/900/1200.
Mam ten sam model Ubee i zasięg wifi jest całkiem ok, mieszkam na czwartym piętrze a łapie mi już gdy wchodzę na parterze do klatki schodowej.
Albo router do wymiany, albo faktycznie jakieś zakłócenia od ścian, mebli czy sąsiadów. Ja bym dał porządnego apeka.
  • Odpowiedz
  • 0
Nie mam możliwości wejścia do panelu routera, bo mają zaszyfrowane dane. @kidi1
Więc nie zmienię kanałów wifi.
Kupię własnego tplinka DSL i tyle w temacie, dzięki za podpowiedzi
  • Odpowiedz