Wpis z mikrobloga

#hoi4 #achievement #paradox
Jaki jest najlepszy szablon zeby wygrac starcia graniczne z Chinami, grajac jako Klika z Guangsi? Mialem szablon 7/2 i nie daje rady nawet z Yunnanem.
Myslalem tez zeby dodac jednostki piechoty gorskiej ze wzgleud na tereny graniczne i powiekszenie o wsparcie.

Macie jakies porady jak to wszystko zrobic?
  • 6
  • Odpowiedz
@harnasiek: Unikaj walk w górach i ataków przez rzekę, szczególnie na okopanego przeciwnika. Jak już nie masz wyjścia to zrób korytarz - zostaw lukę w swoich liniach i niech przeciwnik się ruszy, wtedy go kontrujesz (nie będzie miał bonusa z okopania się). Może nawet zająć kilka Twoich prowincji, ważne żebyś dał rade odciąć awangardę, okrążyć ją i zniszczyć.

Wsparcie to na pewno komp saperów, możesz dodać zwiad (dodaje bonus do szybkości
  • Odpowiedz
@harnasiek tam gospodarka tak leży że chyba próbowałbym większej ilości piechoty, sprawdzaj też tam zaopatrzenie nie licząc tego co napisał Willard
Który rok walka?
  • Odpowiedz
  • 0
@kocio90 1938, 7 piechoty i 2 Arty mam i nie mogę przepchnąć terenów żeby zająć dzielnice Chin, a infrastrukture i tory mam rozwinięte i dojazdy do zaopatrzenia
  • Odpowiedz
Wow taka gospodarka i Arty, zobacz czy nie masz jakiś debuffow. Chyba bym zrezygnował z Arty na 7/2 więcej piechoty dałbym (manpower to nie problem) i raczej kompanie wsparcia. Ale z tego co pamiętam to Ci watażkowie Chińscy mają jakieś debuffy na armii - sprawdź czy nie zdejmujesz ich jakoś celami
  • Odpowiedz
@harnasiek: Musisz skończyć Focus "Proclaim Rival Government" (po Polsku to pewnie coś jak "Ogłoś rywalizujący rząd"), wtedy tereny jakie podbijesz zostają Twoimi corami. Wojnę rozpocznij jak najszybciej, żeby zdobyć jak najwięcej War Score. Co do templatki to rób masówkę piechoty z kompanią wsparcia artylerią (tzn. artyleria jako wsparcie+sama piechota, którą powoli zwiększasz). Z drzewka industry zrób tylko "Public Education Reform" i potem jak najszybciej kieruj się w stronę wojny z Chinami
  • Odpowiedz