Wpis z mikrobloga

Mirki z #motoryzacja , szukam nowego #auta . Obecnie jeżdżę wysłużonym już Yarisem i chciałbym przesiąść się na coś trochę większego (over 190cm here), ale kompletnie nie wiem na co zwrócić uwagę przy doborze marki/konkretnego silnika? Kierować się głównie preferencjami? Zależy mi raczej na hatchbacku, do jazdy głównie po mieście z sensownym spalaniem i zdolnością wyprzedzania (Yaris tego drugiego kryterium za specjalnie nie spełnia xd)
Myślę o jakichś cudach na kiju, typu automaty, hybrydy, mniej niż 100k przebiegu po pierwszym właścicielu a to wszystko do 60k... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przyznam, że chętnie zostałbym przy Toyocie, ale nie widzę sensu nastawiać się koniecznie na np. Aurisa, kiedy obok nosa może przejechać mi Meganka w o wiele lepszym stanie itd.
No i właśnie - Auris, Megane, Focus, C3, 308, Rio, Ceed, i30, może jakaś Fabia, albo z uwagi na wzrost Yeti...? Co jeszcze dorzucilibyście do listy? Jestem w stanie ciułać więcej mamony, ale chcę mieć jakieś rozeznanie, gdyby Yaris odmówił współpracy z dnia na dzień.
Ratujcie, bo nigdy nie byłem into #samochody i już zaczyna mi od tego głowa pękać.
Jeśli faktycznie kupię markę i model auta, które poleci z uzasadnieniem jakiś Mirek, to zrobimy #losowanie czy tam inne #rozdajo jakichś fajnych akcesoriów do auta ((oo))
  • 11
  • Odpowiedz
  • 1
@DonMatheo Ja bym polecał Focusa. Ja mam i dwóch kolegów i wszyscy są zadowoleni :-). Auto raczej bezawaryjne, całkiem przestronne i kieruje się całkiem spoko. Przy 125KM nie ma szału ale wyprzedza się swobodnie. Naprawisz w każdym warsztacie. No i moim zdaniem wygląda nieźle jak na klasę C.
  • Odpowiedz
@DonMatheo: poniżej 100k za 60k zł to zapomnij. Sam ostatnio kupiłem za 70k auto z przebiegiem ok. 140k km, w idealnym stanie ale nawet w jakiś gorszych to nie dało się nic znaleźć za max 60k zł żeby miało mniej niż 100k najechane.

Jeśli masz już kupować jakąś hybrydę, to nie idź w jakieś Aurisy, bo to niewielkie auta w sumie jak masz 190 cm, tylko coś w crossoverze szukaj. Kona,
  • Odpowiedz
  • 0
@Janusz_Lubikwasa: wiadomo, że ten przebieg to tak bardziej pod mema xd Gdzieś kiedyś usłyszałem, że średnio można liczyć 20k rocznie jeśli szuka się auta, więc jeśli celuję w max 10letnie, to raczej 200k bym się spodziewał xd

Zastanawiałem się trochę nad tymi Crossoverami, ale to to wysokie, a miejsca w środku niewiele więcej o ile w ogóle. Teściowa ma C-HR i będąc szczerym, z tyłu nie jestem w stanie siedzieć, bo
  • Odpowiedz
@DonMatheo: Za 60k to już coś kupisz w miarę świeżego. Przebieg 100-130k jest jeszcze spoko. Poniżej to raczej będą 3-5 latki, które moga być lekko ponad budżet
  • Odpowiedz
@DonMatheo no to w takim razie jakiś SUV typu Sportage albo Kodiaq. Na X9 zapewne nie będzie Cie stać. A tamte dwa to już są dużo większe niż crossovery, które rzeczywiście są wyższe i czasem odrobinę większe od hatchbackow. Albo jeszcze VW Touran byłby niezly, ale to już chyba starszy rocznik i one w dieselach były raczej.
  • Odpowiedz