Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #aranzacjawnetrz #wystrojwnetrz #wnetrza #sypialnia #remont #majsterkowanie #diy

Planuję zrobić coś takiego jak na załączonym obrazku. Rysuje okropnie, ale to nie o to chodzi. Chcę zrobić jedna ruchoma ścianę na prowadnicach górnych przywierconych do sufitu. Prowadnica ma być na długość pomieszczenia ok. 420 cm, a ruchoma ściana zapewne z jakiegoś panelu mdf ok. 210cm. Nie chce montować toru dolnego, aby nie mieć progu w pomieszczeniu. Na dzień będę se to otwierał, a na noc zamykał.
kcrgs - #remontujzwykopem #aranzacjawnetrz #wystrojwnetrz #wnetrza #sypialnia #remont...

źródło: 20240126_190333

Pobierz
  • 18
  • 0
@rojek: pytanie jest takie czy wiesz może gdzie dostanę system na szerokość ok. 420cm, w którym umieszczę płytę 210cm i bez dolnego toru.
@kcrgs trzeba łączyć górna szynę ale i tak waga drzwi o szerokości 210 z MDF może być zbyt ciężka. Ja mam lamele z suchej sosne szerokość 164 cm na 262 cm a i tak waży to 80 kg.
@kcrgs ja biorę zazwyczaj wózki i szyny na wymiary 70x70mm, a producent, którego mam w miarę sprawdzonego nie ma małych, ale tak sobię patrzę i są normalnie małe szyny w rozmiarach od 20x20 mm i wózki do nich wszelkiej maści.