Wpis z mikrobloga

Mirki, muszę się zdecydować do poniedziałku, więc będę wdzięczny za feedback.

Klitka w etapie 10 Metro Art #warszawa czyli 1 km za dworcem wschodnim.

Realnie 56m^2, oczywiście trzeba dopłacić 30k za powierzchnię pod ścianami (deweloperzy już się wycwanili i sprzedają "powierzchnię sprzedażową".
14 600 za metr, 41k za miejsce postojowe i 5500 za komórkę z metra (ale została tylko jedna 4,5m^2, więc i tak nie miałem wyboru).

Sumarycznie około 900k.

ZALETY:
- najwyższe piętro, narożne
- brak sąsiadów z boku dla mniejszych pokoi (drugi graniczy z klatką schodową).
- ściany dzielące lokale z silikatów -> najlepszy możliwy wybór akustycznie
- nie ma pionów wentylacyjnych w pokojach: jest między aneksikiem (ech) a kuchenką
- stosunkowo dobra komunikacja: autobusy do metra stadion i centrum, dworzec wschodni + ta ułomna trzecia linia metra za 7 lat, około 800 m do planowanej stacji Mińska.
- trochę ponad 6 km samochodem do centrum; wypada szybciej, niż z Chrzanowa który ma 2km więcej, a jest 2-3k taniej na metrze.
- Dewo dostał PB na te dwa budynki zasłaniające blok od strony torów, chociaż sądząc po cieniu to one będą 2-3piętrowe. A ja chcę kupić piąte.
- Dwupiętrowy Lidl na rogu ulicy, ~300m od klatki.
- Okolica to niemal same nowe budynki, zostają jakieś garaże i poprzemysłowe hale, ale pewnie z czasem wszystko poleci.
- ma być zasłonięte od torów dwoma budynkami o ile je zrobią (mają PB).

WADY:
- Koło torów. Okolica przejazdu kolejowego gdzie składy trąbią, bo muszą (wymusza to znak). Do przejazdu jest kilkaset metrów. O ile wiem, że jak pierdzielnę w oknach szyby 8/18/4/18/44.2, które mają ponad 2 cm szkła w sumie + "akustyczne" nawiewniki + klimę, to nie będę tego słyszał, to jednak nie chciałbym być niewolnikiem zamkniętego okna. Dlaczego nikt nie pomyślał tam o ekranach? Przecież "odcinek gwiżdżący" jest krótki i to jakieś chaszcze. Ekrany załatwiłyby sprawę na dobre.
- Aneks kuchenny, ale tego się nie przeskoczy w dzisiejszych czasach bez zakupu 75+ metrów.
- mały balkon (fajniejsza emka z dwoma była jednak 50k droższa).

Dajcie ocenę sensowności i uwagi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wołam osoby, które tam mieszkają / planują tam zamieszkać tj. @Budyno @kliq @Operator_imadla

i standardowo @onomatopejusz i @lizakk ;)

#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
YuriYslin - Mirki, muszę się zdecydować do poniedziałku, więc będę wdzięczny za feedb...

źródło: dopa

Pobierz

Oceń atrakcyjnośc w skali 1-5

  • 1/5 32.6% (79)
  • 2/5 24.4% (59)
  • 3/5 24.4% (59)
  • 4/5 12.4% (30)
  • 5/5 6.2% (15)

Oddanych głosów: 242

  • 56
@Yuri_Yslin: jeszcze kilka lat temu to wielkie NIE, ale wszystko się rewitalizuje w tej części Pragi więc sam nie wiem. Po drugiej stronie torów masz cały czas Szmulowiznę, która się nie tak bardzo szybko się rewitalizuje, więc z plusów to pewnie będziesz mógł dalej kupić tanio Mefedron.
- ściany dzielące lokale z silikatów -> najlepszy możliwy wybór akustycznie


@Yuri_Yslin: brechłem ze śmiechu. Nie mieszkałeś jeszcze w bloku z silki, prawda?

nie chciałbym być niewolnikiem zamkniętego okna


no jakiś napływ powietrza przydałby się ( ͡º ͜ʖ͡º)
Nie mieszkałeś jeszcze w bloku z silki, prawda?


@Wychwalany: Ma największą gęstość ze stosowanych materiałów :)

A co, masz złe doświadczenia?

no jakiś napływ powietrza przydałby się ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Wychwalany: Klima ciągnie z zewnątrz. No ale to klima. Nawet fikuśne modele z nawilżaniem nie zastąpią prawdziwego systemu wentylacji.
Ma największą gęstość ze stosowanych materiałów :)


@Yuri_Yslin: tak, to prawda. Ale jeśli deweloper ma tłumić ustawowe 52dB to zrobi to dowolnym materiałem. Nie zastosuje silki która tłumi 65dB tylko tą co spełnia minimum czyli te 52dB, więc od strony akustycznej zero korzyści.

A co, masz złe doświadczenia?


@Yuri_Yslin: tak. Dźwięki są powietrzne i uderzeniowe. Chudziutka ściana z silki tłumi dzwieki powietrzne tak samo jak gruba ściana z innego pustaka.
@Yuri_Yslin kolega a w jakiej dzielnicy pracujesz? Tak żebyś nie musiał do roboty jeździć autem bo tutaj już jest średnio, ja na szczęście pracuję głównie z domu czasami muszę jechać do robotaju na Włochy to jest godzina drogi autem. Komunikacja miejska jest super, tam pod domem ci jeździ autobus 102 który podjeżdża pod metro stadion, a i pod lidlem jest ładowarka do aut elektrycznych jakbyś chciał i zdrofit przy Grochowskiej bliziutko i
@Yuri_Yslin: w sumie pamietam, ze kiedys pisales ze masz dom niedaleko warszawy, a jezdzisz glownie samochodem - to oplaca sie Tobie kupowac mieszkanie za 900k i jeszcze pewnie 150k na wykonczenie? Tez obstawiam, ze masz ponad 30 lat to nie kumam za bardzo po co zamieniasz dom na mieszkanie - wiekszosc moich znajomych robi na odwrot

Tez co do lokalizacji to mieszkanie bardzo fajne - uklad i oddzielenie od sasiadow, sam
@Yuri_Yslin: Nie wiem czy to ci wszystko rekompensuje. O ile nie masz 45 lat to wątpie bo jeszcze przez kilkanaście będzie chciał używać auta dosyć często, natomiast chodzi też o to jaki jest ruch i jak on wygląda. Jeśli auta stoją w korku przy wyjeździe z osiedla to hałas się nagromadza, do tego syf, zapach i cała reszta, nie mówiac o tym ze wyjazd z osiedla stopuje tez ulice. Osiedla mocno
@Wychwalany: To jakiej użyli silki widzieć możesz na filmikach z budowy itd, możesz też poprosić wykaz użytych materiałow. Ja np. widziałem po nagraniach z budowy z czego budują i jak poszedłem oglądać to zrobiłem sobie szybki test dźwięku z panią która pokazywała mieszkanie. Silka wypada lepiej niż mój dom gdzie teraz między piętrami mam kilkanaście centymetrów żywego betonu a i tak słychać jakby szedł słoń - czytaj: ludzie często wymagają od
@Liarek123 wiem z czego mam mieszkanie i z czego jest blok. Akustyki nie sprawdzisz w nowym, pustym mieszkaniu. Bez drzwi izolacji ścian nie sprawdzisz. Izolacji stropu bez posadzki tez nie sprawdzisz.
@Wychwalany: Sorry ale jak ty słyszysz sąsiadów z dołu i winisz za to sciany z silki to masz jakiś zachwiany pogląd. Byłem w budynku, byłem w mieszkaniach. W pustym mieszkaniu nic nie słychać to co dopiero w takim w którym dzwięk staje na różnych elementach itd. Ktoś cie ładnie w ciula zrobił albo nie wiesz co słyszysz. Byłem, testowałem - nic nie słychać a już napewno nie kogoś piętro niżej.
@Liarek123 sorry ale po pierwsze nie odrozniasz dzwiekow powietrznych od uderzeniowych a po drugie nikt nie buduje lepiej niż normy wymagają. Nie masz zielonego pojęcia o akustyce w bloku jeśli opinie masz na podstawie pustych mieszkan.
@Wychwalany: Tu nie chodzi o normy, normy pozwalają na wiele i jeśli ktoś inaczej postawi ścianki z silikatu (sa rózne techniki), lub sa inne grubości albo nawet słabo uszczelnili masa łączenia bloczków itd to będzie miało to inne właściwości. Masz spaprany budynek albo uszy spider mana jeśli izolacja na poziomie 50db to dla ciebie "słaba" izloacja. Uderzeniowe dzwieku łatwo sprawdzić, byłem w drugim mieszkaniu i uderzałem w ścianę, ojciec po drugiej