Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak się zmieniły moje zarobki od początku mojej kariery na przykładzie przelewów jakie dostawałem na konto w styczniu każdego roku. 4 zmiany pracy w tym czasie, praca jako "analityk danych" (excel, sql, powerbi), aglomeracja śląska

2018 2055,82
2019 3144,76
2020 4133,94
2021 5682,26
2022 6459,44
2023 8099,08
2024 10800,74

#zarobki #chwalesie #pracit #analitykdanych



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Narmel
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 12
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jakieś porady? sam jestem klepaczem excela w korpo i właśnie chciałbym iść dalej w analizę danych. Zawsze zastanawiałem się na jakim poziomie tak na prawdę trzeba umieć SQL? Co tam w nim takiego robisz, bo chyba nie wystarczą proste zapytania, jakieś joiny, subquery, temporary tables? W PowerBI stworze jakiś prosty raport, połączę się z danymi i przekształcę je w powerquery, stworze jakieś miary w DAX, co jeszcze? Czy możesz przybliżyć
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @Pojzon sql to jakieś rzeczy w selecie (funkcje agregujące i having, case when), joiny, cte i to wystaczy do ogarnięcia 95% caseów jakie mam w pracy. Jak czegoś nie umiem, albo mi się nie chce to mamy data engineera który to ogarnia. Pisanie procedur, czy jakieś tworzenie tabel to już raczej robota dla data engineera

Z PowerBi to najlepiej znaleźć w pracy kogoś kto pokarze Ci good
  • Odpowiedz