Wpis z mikrobloga

@jacos911: ja od dawna mówię, że @mickpl i ogólnie spadkowicze mają rację, tylko Polska wysrała się na wolny rynek i zasady ekonomii, i cenami nieruchomości steruje centralnie na poziomie państwa - więc nawet najbardziej racjonalna prognoza tutaj nie ma racji bytu skoro państwo dosłownie dodrukuje wręcz pieniądze wyłącznie po to by utrzymać gorączkę betonowego złota za wszelką cenę, bo słupeczki pustego PKB i politycy zapakowani po same jaja w nieruchy (mam
Żeby położyć gospodarkę kraju (bo 40% inflacji skumulowanej w 4 lata się strasznie zemści) tylko po to, żeby deweloperzy zarobili...


@jacos911: No tak, to jest przerażających rozmiarów tragedia społeczna, za którą cały ten naród zapłaci bardzo gorzko - drogie mieszkania utrudniają migrację wewnętrzną i zniechęcają do posiadania dzieci, bo obecnie oczekiwany standard życia jest dosyć wysoki i ludzie rezygnują z dzieci, gdyby przez nie im ten standard miał radykalnie spaść -
@jacos911: ja jako spadkowicz uwazam ze prawda lezy gdzies po srodku. Do 2020 ceny mialy fundamentalne uzasadnienie, wzrost plac, rozwoj gospodarczy, choc ofc dostep do tanich kredytow oczywiscie dzialal prowzrostowo a brak sensownego oprocentowania pieniadza, opodatkowania nieruchow nabijal inwestycje w beton.

Od 2020 do 2022 zaczela sie patologia przez super tani kredyt i nagly wzrost podazy pieniadza z tym, ze na skale swiatowa. Przy QT i znacznych podwyzkach stop naturalnym efektem
Od 2020 do 2022 zaczela sie patologia przez super tani kredyt i nagly wzrost podazy pieniadza z tym, ze na skale swiatowa. Przy QT i znacznych podwyzkach stop naturalnym efektem powinien byc spadek cen nieruchomosci i one realnie spadly az do zapowiedzenia BK2% - patologie na skale lokalna - przez ktore mamy legitna banke spekulacyjna podbita stricte na naszym rynku i bez doplat to #!$%@? choc nie w jakichs spektakularny sposob ale
@Khaine: absurdem jest to, że państwo ingeruje w rynek, ale zamiast z pozycji społecznej wrażliwości, to po to, aby zwiększać nierówności majątkowe. No i gdyby robili to w celu uregulowania rynku tak, by Kowalski płacił za mieszkanie, a nie za spekulację, to byłoby wycie finansjery, że czemu rząd wkłada w to łapy. Ale jak teraz wkłada łapy z kasą, tyle że dla finansjery, to jest gitówa
ja od dawna mówię, że @mickpl i ogólnie spadkowicze mają rację, tylko Polska wysrała się na wolny rynek i zasady ekonomii, i cenami nieruchomości steruje centralnie na poziomie państwa


@Khaine: Co do zasady tak, miał rację, jednak świadomie ignorował możliwości i cele antyludzkiego rządu przez co w odniesieniu do Polski stał się co najwyżej takim nieruchomościowym sasinem.
Kolejny program pomocowy bk0% to gwarant wzrostu cen o 10-15% rocznie.

Korekta jest nieunikniona, ceny oderwały się od wzrostu zarobków. Pytanie o ile jeszcze do tego czasu wzrosną ceny.
ęcz pieniądze wyłącznie po to by utrzymać gorączkę betonowego złota za wszelką cenę, bo słupeczki pustego PKB i politycy zapakowani po same jaja w nieruchy (mam wrażenie, że PiSowcy są zapakowani 10x bardziej niż pozostali, więc teraz się otwiera trochę okienko jednak na przerwanie tego).


@Khaine:

To jak bardzo viceminister czy tam zespół spalił temat kredytu 0% (to była katastrofa wizerunkowa) faktycznie sugeruje że może to zostać przerwane.

Tym bardziej że
@Khaine: Żeby położyć gospodarkę kraju (bo 40% inflacji skumulowanej w 4 lata się strasznie zemści) tylko po to, żeby deweloperzy zarobili...


@jacos911: Glapa sam wywołał wojnę i zerwał łańcuchy dostaw rok wcześniej. Silne są jego powiązania by globalną inflację wywołać xD Jacy wy odklejeni jesteście.