Wpis z mikrobloga

@wiktorek_pl: Dobra gdzie niby na Powstańców Śląskich ścieżka rowerowa jest równie złym stanie jak to dla ruchu samochodowego? Na Rondzie przez jego środek?

Na sporej części przecież ścieżka rowerowa przynajmniej była remontowana przez parę lat.

Poza tym nawet przy tak kiepsko działających czujnikach na Powstańców według statystyk pojechało tylu rowerzystów: https://www.app.sccanoo.com/can/65390ea14c533e0c0bcde4fc Także tak niezbyt.

Ja wiem, że zima i w ogóle, ale od dawna Powstańców jest przez rowerowych aktywistów tłuczona jako
@Darth_Gohan droga to nie tylko ścieżka rowerowa. Ta ulica mogłaby być piękną wizytówką miasta a wygląda jak stadion dziesięciolecia. Jak to powinno wyglądać to sobie zobacz na ten fragment pod centrum południe lub Świętokrzyską w Warszawie. Estetyka to słowo klucz.
@wiktorek_pl: ale co Ty tam chcesz robić jako estetyczne? Po jednej stronie masz Titanica. Po drugiej Sky Tower. Wcześniej masz obrapane budynki które dos iebie nie pasują.

Idąc dalej masz stary Hotel Wrocław i nie wiadomo co się pojawi w miejscu starej stacji BP. Do tego przeniosiona hala targowa z pl. Zielińskiego.

Tego się nie da uratować żeby było ładnie i pięknie. To już spieprzono.

Aaaa i zapomnialem. Jeszcze ten obskurny
remont powstańców miałby sens jedynie gdyby objął cała drogę a nie tylko jezdnie dla samochodów.


@wiktorek_pl: Otóż nie. Nawierzchnia zarówno tej, jak i wielu innych wrocławskich ulic jest tragicznie zaniedbana (Powstańców, Szczytnicka, Zaporoska, itp.). Uspokójcie się na razie z waszym pedalarstwem i upiększaniem miasta. Przez lata robiono wam dobrze. Efektem tego jest to, że ponad 30 lat po upadku komuny wrocławskie drogi wyglądają gorzej niż po bombardowaniu. To jest wstyd na
@wiktorek_pl: Ale co tam jest do porównania? Dalej pod Centrum Południe jest dużo kostki, betonu i całej reszty pod ruch samochodowy. Najwięcej dobrego robią tam drzewa które są również po drugiej stronie. To mogło wyglądać znacznie lepiej jako całość, ale wyszło jak wyszlo.

Bez wyremontowania budynków osiągniesz tylko część efektu. Dalej ta ulica została spieprzona przez ostatnie lata bo zrobiono tam wszystko co się uda.

@quattro-ottavi Te co wymieniłeś to nie
@quattro-ottavi zapomniałem, że dla niektórych wykopkow piękno jest pojęciem negatywnym. Ma być brzydko i szaro. Do tego segregowanie mnie do jakiejś grupy społecznej i ataki ad personam, bo śmiałem napisać że ulice trzeba wyremontować gruntownie, raz a dobrze. Ciekawe skąd się bierze tak ograniczone postrzeganie świata, matka cie biła czy nie czytałeś w życiu niczego więcej niż głównej wykopu?
@wiktorek_pl: Dla każdego piękno jest pojęciem pozytywnym, ale niektórzy rozumieją, że zasoby nie są nieskończone, a miasto wymaga pilnego remontu wielu kilometrów ulic, bardziej niż zaspokojenia estetycznych fantazji wykopka wiktorka_pl.
Tak, pultaj się o ad personam, sam wytaczając jakieś żałosne ataki personalne najniższych lotów.
@wiktorek_pl: próbujesz mnie przekonać, że budynek oddany dwa lata temu jest ładniejszy od tego który nje miał remontu od 30 lat. Tylko ze...

Co jest ładnego koło centrum południe weź mi powiedz? Tak serio? Dalej masz tam zrobiony szeroki kawał chodnika i możliwość jechania samochodem tak że jak jesteś pieszym to auto cie może ROZJECHAĆ. Dalej jak wracasz wieczorem to jest ciemno. Jedyna usługa dla szarego Kowalskiego w tamtym miejscu to