Wpis z mikrobloga

Siedzę sobie na #sor z różową bo dostała pilne skierowanie na cito. Rozglądam się po ludziach i ich słucham. Przeważnie starsi widać że coś dolega. Czas oczekiwania do rejestracji godzina. Czas przyjęcia od 10min pilne zagrożone życia do ponad 4h na mało pilne przypadki. I nagle przychodzi różowa z koleżanką i bez żadnego trybu wbija do rejestracji że ma reakcje alergiczna. Ofc musi pobrać numerek ale opowiada że ma wysypkę i zaczerwienienia na skórze. Nie mi oceniać każdy ma inną historię ale nie kumam kto z własnej nieprzymuszonej woli idzie na sor z wysypka... Marnuje minimum 6h życia aby pokazać czerwone krostki.
  • 15
@Badyl69 ( ͡º ͜ʖ͡º)
I myślicie, że jak przyjdziecie ze skierowaniem na sor to was grzecznie przyjmą i jeszcze zrobią rezonans bez gadania, a do tego jeszcze "interwencja chirurga" od ręki?
Tak samo marnujecie czas i zajmujecie miejsce jak ludzie, z których się śmiejecie.

Jakby była pilna interwencja chirurga wymagająca wizyty w szpitalu to lekarz wystawiłby skierowanie szpitalne, żeby różową wzięli do szpitala.
A na sorze "ze
@Badyl69 bo NFZ nie ma kasy na takie luksusy o ile pacjent nie umiera i musieliby się potem tłumaczyć z każdej zmarnowanej złotówki.

Na sorze to was przyjmą jak jest NAGŁE zagrożenie życia lub inna poważna NAGŁA sytuacja.
Jak to jest zdiagnozowana choroba wymagająca leczenia to was oleją.
Ze skierowaniem nie przychodzi się na sor, tylko ewentualnie trzeba się zapisać w poradni przyszpitalnej. Ale ostrzegam, ja też mam skierowania NA CITO na
@Adruns
Do przychodni nie dostaniesz się od tak, ale jest na to sposób z pominięciem sor: "Nocna i świąteczna opieka ambulatoryjna". Zarówno sam jak też z dzieciakami nie pamiętam kiedy byłem u rodzinnego poza szczepieniami.
Bez wcześniejszej rejestracji, najdłuższy czas oczekiwania 30 min:)
A od kiedy nie robią problemów z wypisywaniem "L4" (kiedyś tłumaczyli się że nie mogą) jest na prawdę bajka.
via Android
  • 0
@troglodyta_erudyta lekarz kazał robić rezonans dziś max jutro aby lekarz ocenił czy jest wskazanie do operacji. Nie wiem czy to jest nagła sytuacja jak tracisz czucie w kończynie i zdolność do poruszania się a ból jest nie do zniesienia.
Szczerze po wizycie w okienku mamy śmiech przez łzy bo co napisałeś potwierdzili w okienku.
Na NFZ rezonans to najszybciej za miesiąc.
Do szpitala zapisać się w okienku to z pół roku.
A
@troglodyta_erudyta: @Badyl69 mam szczatki informacji ale rwa kulszowa z objawami alarmowymi to jak najbardziej sprawa na SOR i do ewentualnej pilnej interwencji neurochirurgicznej. Ba, pacjenta nie musi nawet za bardzo boleć, a wystarczy, że ma ubytki neurologiczne i jest to jak najbardziej stan nagły.

https://www.mp.pl/pacjent/neurologia/choroby/150605,rwa-kulszowa - przeskrolluj sobie do leczenia operacyjnego.

Na sorze to was przyjmą jak jest NAGŁE zagrożenie życia lub inna poważna NAGŁA sytuacja.

I myślicie, że jak przyjdziecie
via Android
  • 0
@Strahl dzięki. Dokładnie tak jest. Niedowład. Brak czucia. Drętwienie. Niemożliwość stania na palcach. Brakuje tylko robienia pod siebie.
Dzięki za artykuł.

Sor dalej sobie zwiedzamy...
@Strahl

Gdzie jako lekarz rodzinny wyślesz pacjenta z objawami otrzewnowymi i bólem w prawym podbrzuszu? Do poradni przyszpitalnej?


Nie jestem lekarzem, żebym miał odpowiadać na takie pytania czy stawiać diagnozy. Jeśli to faktycznie taka diagnoza i potrzeba pilnej interwencji to przede wszystkim czemu lekarz nie skierował pilnie do szpitala tylko daje skierowanie na badania?
Żeby pacjent wykończył się siedząc pół doby na sorze zanim ktoś w ogóle go striażuje i być może
via Android
  • 0
@troglodyta_erudyta lekarz wysłał do szpitala aby przeprowadzić badania. Nie było skierowania na bada ja tylko do szpitala z jego rozpoznaniem. Już lekarz zbadal i bez badań typu rezonans i tomografia stwierdził że do leczenia farmakologicznego.
Oczywiście badał godzinę po podaniu kroplówek i leków przeciwbólowych w zastrzyku więc sprawność i ból na innym poziomie.
Cud że zlecił tomografię... Ma być za 6-8h więc pacjent może czekać dalej na sor.