Wpis z mikrobloga

Do końca marca wszyscy którzy mają licencje taksówkarską (nie wiem jak to się pisze), muszę zaktualizować swoje dane, badania techniczne a do końca czerwca mają mieć Polskie prawo jazdy. Jak myślicie ilu gruzinów i ukrów jeździ bez prawa jazdy czy to na bolcie czy innym uberze? tzn: kupnym prawku. ( ͡ ͜ʖ ͡) Wreszcie się ktoś za to urestwo bierze.

#ukraina
#gruzja
#heheszki
  • 32
@jarzyn86 Żeby mieć licencję to trzeba mieć działaność. Jak nie masz działalności i jeździsz u partnera to dostajesz wypis z jego licencji. Bez wszystkich wymaganych dokumentów sobie nie popracujesz chyba że jakiś kierowca udostępni Ci swoje konto ale np. Bolt często wymaga zrobienie sobie zdjęcia w celu potwierdzenia tożsamości przed rozpoczęciem przyjmowania zleceń.
@djtartini1: Kiedyś pracowałem w pewnej firmie i chłopak z Ukrainy miał kupione prawko. Za kierownicą auta usiadł może z dwa razy. W końcu stwierdził że samochód to świetna sprawa i sobie kupi. Praktykę odbywał na polskich drogach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
prawo jazdy wymaga umiejętności czytania po polsku

@DonTom: prawo jazdy w Polsce można zdawać w trzech językach polskim, niemieckim i angielskim

w tym nauczenia się naszego alfabetu

Tu pełna zgoda. Często rozmawiając z kierowcami ubera/bolta nasłuchałem się o ich problemach z przejściem na alfabet łaciński, zwłaszcza od osób, które wcześniej nie uczyły się zachodniego języka w szkole
@StalowyRoman: szanujący bezpieczeństwo alert xD nigdy nie byłem i nie będę złotówą.
Każdego dnia w Warszawce któryś z tych geniuszy powoduje wypadek albo w optymistycznej wersji wjeżdża gdzieś pod prąd/na tory tramwajowe czy coś w tym stylu.
O podstawowej wiedzy i kulturze drogowej już z litości nie wspomnę.
Bolce i inne przewozy to usługi dla biedaków pokroju ludzi biorących kredyt na wesele.
Obarczone sporym ryzykiem fundowanie sobie czegoś co tak naprawdę
@JokerBonifacy: wyraziłem swoją aprobatę do bardziej rygorystycznych kontroli przewozów osób oraz stwierdziłem, że to bardzo dobrze, jeśli wskutek tego zwiększy się jakość i cena wykonywanych usług przewozowych.
No i zwyzywałem ludzi korzystających z takich tanich przewozów świadczonych przez nie wiadomo kogo, nie wiadomo skąd, nie wiadomo z jaką historią, nie wiadomo z jakimi uprawnieniami i nie wiadomo czy trzeźwego. Jak nie stać kogoś na taxi a na tramwaj mu ego nie