Wpis z mikrobloga

Czekam na paczkę spoza EU, trafiła do odprawy celnej. Ktoś mi może wyjaśnić, jakim prawem poczta polska robi dodatkowe naliczenie 25zł za dostawę paczki w momencie gdy odprawę celną zrobię własnoręcznie? Przecież to jest jawne oszustwo, ja nawet u nich żadnej usługi nie wykupowałem (wykupił usługę dostawy sprzedawca, a nie ja jako kupujący), a nagle dodatkowo wołają 25 zł ode mnie (a nie od zamawiającego usługę), inaczej nie wydadzą mojej przesyłki?
I rozumiem, że biorą 8,5 zł za obsługę celną w momencie gdy zdecyduję się aby to oni przeprocesowali odprawę - ale z jakiej paki biorą 25zł gdy papierologię decyduję się ogarnąć własnoręcznie!?

#pocztapolska #oszukujo
ojek - Czekam na paczkę spoza EU, trafiła do odprawy celnej. Ktoś mi może wyjaśnić, j...

źródło: PP

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@ojek: bo muszą Ci (bądź agencji celnej) wydać odpowiednie dokumenty na podstawie których będziesz mógł oclić przesyłkę, a ty jesteś pewien że sam złożysz dokumenty celne do urzędu? Chyba trzeba mieć uprawnienia i dostęp do systemu celnego żeby składać do UC elektroniczne zgłoszenia celne?
  • Odpowiedz
  • 0
@ojek
To jest opłata za dokument SAD i za magazynowanie towaru w magazynie Urzędu Celno-Skarbowego.
Firmy kurierskie robią dokładnie tak samo, tylko u nich opłaty są dużo wyższe.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@pcela: Ok, i to ma sens - tylko znów, dlaczego oni tą kasę ode mnie ciągną? To nie mi sprzedali usługę. I piszę to, ponieważ zawsze gdy składam (próbuję..) reklamację to zawsze robią unik mówiąc, że to nie ja jestem stroną, bo to nie ja kupowałem usługę a sprzedawca. Więc tutaj powinno być analogicznie - dodatkowy hajs powinni brac od tego komu tą usługę sprzedali...
  • Odpowiedz