Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
dostałem wstępne wyceny na ten projekt od generalnych wykonawców: https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-aurorach-11-g2a-m6d824c07c4950

1. od jednej firmy 510000zł netto za SSZ - z czego oferta nie zawiera: dostarczenia piasku, wykonania przepustów kanalizacyjnych pod stanem zero, deskowania i papowania, suszonego drewna na więźbę
2. od drugiej 987870zł netto za stan deweloperski z pompą ciepła i rekuperacją - bez montażu drzwi zewnętrznych i garażowych
3. od trzeciej 1,050,000zł netto za stan deweloperski z pompą ciepła i rekuperacją - tu zawiera wszystko co powyższe oferty nie mają i jest silka zamiast Porothermu, ALE przy wycenie zmniejszono liczbę okien i niektóre ich rozmiary, co w powyższych ofertach nie jest zawarte

co sądzicie o takich cenach? co może wpływać na koszt budowy tego domu? woj. mazowieckie, budowę z GW rozważam ze względu na dużą odległość do działki i brak czasu na ogarnianie tej budowy po pracy

#budowadomu



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: grap32
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
Jak bierzesz gw, to kogoś, kto się specjalizuje w budowach w takiej skali. Nie bierz jakichś wielkich firm, które robią dużą deweloperkę czy inne duże zamówienia publiczne. Taka firma da kierownika, który może się kilka razy pojawi, zatrudni jakieś male lokalne firmy podwykonawcze i dowali 20% marży.
@mirko_anonim: podnieś ściankę kolankową o conajmniej 1 pustak(chociaż 120cm jest już spoko. Zatrudnij inspektora nadzoru i mimo wszystko staraj się być jak najczęściej na budowie. Na piętrze tylko 1 łazienka na 4 sypialnie(zależy ile osób faktycznie będzie na piętrze) . Kiepski trójkąt roboczy w kuchni- daleko do płyty. W części dziennej daj żaluzje zewnętrzne ( dobra regulacja światła i już nie trzeba nic od środka dawać) . Zrób dla oświetlenia i
zalezy ile zarabiasz na miesiac i czy jestes smierdzacym leniem :) bo jakbym mial zaplacic 1mln zl za 150m2 to bym musial byc niezle jebni*. mam dwie rece, doslownie wszystko jest w necie - jedynie wynajalbym ekipe do dachu, podlog i prac ziemnych bo recznie raczej nie kopalbym :D. narzedzia jakies bardziej skomplikowane(np: zaciskarka do pex'ow) bym wypozyczyl. okna i drzwi montuja w ich cenie. w moim przypadku zwolnienie sie byloby bardziej
@mirko_anonim: nie wiem gdzie, wiem gdzie nie szukać. pracuję u gw/dewelopera i jak się zdarza czasem ruszyć coś małego, zazwyczaj po znajomości, to marże pięknie rosną.
duża firma będzie też potrafiła dobrze wykorzystać zapisy umowy, żeby w razie potrzeby cię wyruchać.