Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jestem po #wazektomia. Zrobilem to w wieku 28 lat. Dzis mam 31 lat i nie zaluje tej decyzji poniewaz swiadomie nie chce miec dzieci, jest to moja decyzja do ktorej mialem prawo.
Problem polega na tym ze ciezko mi jest znalezc partnerke ktora mialaby podobne poglady na zycie.
Wiekszosc kobiet chce dzieci w przyszlosci, albo juz je ma w moim wieku.
Ja rozstalem sie z moja poprzednia kobieta (zwiazek 7 lat) bo poszlo o dzieci. Zawsze ona byla anty-dzieci ale jednak zachcialo jej sie dzieciaka dlatego nam zwiazek nie wyszedl.
Teraz probuje szczescia na #tinder #badoo i innych takich ale staram sie wspominac na pierwszych randkach o tym ze nie chce dzieci, ze jestem po wazektomii itd. (oczywiscie nie mowie tego nachalnie tylko jak jest ku temu nastroj) no i... dostalem juz pare koszy z tego powodu ze kobiety szukaja kogos z kim zaloza rodzine.

Moj punkt widzenia jest taki ze jak zachce kiedys miec dziecko... to po prostu adoptuje. Nie mam parcia na wiezy krwi.

Jak u was ta kwestia wyglada?

#pytanie #childfree #antynatalizm #dzieci #rodzina #zwiazki



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: grap32
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 21
  • Odpowiedz
@mirko_anonim coraz więcej kobiet deklaruje ze nie chce mieć dzieci, więc pewnie znajdziesz taką z czasem.
Natomiast fikołek ze jak ci się zachce mieć dziecko to adoptujesz dla mnie jest kosmiczny, gdybym to usłyszała od faceta to byłby totalny redflag.
  • Odpowiedz
Rozumiem nie chcieć mieć dzieci i kropka. Ale zdrowy chłop, który decyduje się na wazektomie, dopuszczający do siebie myśl że może się rozmyślić i sobie dziecko adoptować to dla mnie jakas skrajna niedojrzałość i szaleństwo.
  • Odpowiedz
Problem polega na tym ze ciezko mi jest znalezc partnerke ktora mialaby podobne poglady na zycie.

Wiekszosc kobiet chce dzieci w przyszlosci


@mirko_anonim: to jest ogólna prawidłowość, niezależnie czy się chce mieć bombelki czy się nie chce - znalezienie pasującej osoby to jest często jak trafienie w totka, dochodzi po prostu jedna kwestia więcej (zakładam, że nie chodzi po prostu o znalezienie kobiety, która nie chce dzieci, ale takiej, która spełnia
  • Odpowiedz
@mirko_anonim podobno coraz więcej osób nie chce mieć dzieci, więc to też nie jest tak że nie ma kobiet co nie chcą dzieci. Takich kobiet może i jest mało ale są i o dziwo one też mają problem znaleźć faceta co nie chce mieć dzieci. Sama jak kiedyś byłam singlem to gdy jako kobieta mówiłam „nie chce mieć dzieci”, „nie planuję dzieci” to miałam wrażenie że mężczyźni to odczytywali jako „chce tylko
  • Odpowiedz
@mirko_anonim dziękuję za rekomendację xD nie, nie zmieniło się ( ͡° ͜ʖ ͡°) aczkolwiek serduszko już dawno zajęte, a i piwko sama chętnie piję (bojanki smakowe moja miłość) aczkolwiek nie znoszę sponiewierania się jak menel, a to znacząca różnica
  • Odpowiedz
Z perspektywy kobiety mogę stwierdzić, że to większość mężczyzn chce mieć dzieci, bo ich nie dotyczą potencjalne problemy: zdrowotne (fizyczne i psychiczne związane z hormonami), zawodowe (wiadomo, poza wypadem z rynku na czas ciąży i połogu jeszcze kolejne lata brania na siebie chorobowego),


@ksanthippe: dla mnie to w ogóle jakiś absurd, jak można problemów osoby którą się kocha, nie traktować na równi z własnymi.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 3
Anonim (nie OP): Weź nic nie mów. Jestem świeżo po rozwodzie. Oboje nigdy nie chcieliśmy dzieci. Problem zaczął się plus minus po jej 43 urodzinach. Z dnia na dzień coraz częstsze wyrzuty że wpędziłem ją w bezdzietność, to moja wina bo jej wmówiłem że nie chce dzieci. Że ona już jest za stara a ja sobie mogę znaleźć młodszą i będę mógł mieć (mimo że dalej nie chcę). 15 lat życia
  • Odpowiedz