Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Miraski, mam bardzo głupie pytanie. Czy jeśli wychodzi mi 500k zdolności to oznacza, że mogę sobie pozwolić na nieruchomość za 600k dysponując wkładem własnym równym 100k? Czy może wkład własny wlicza się w zdolność?
#kredythipoteczny #nieruchomosc #pytanie #kiciochpyta #kredyt



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
  • Odpowiedz
Zdolność oznacza to, ile bankowi wolno Ci pożyczyć. Czyli tak, mając zdolność 500k i 100k wkładu możesz kupić nieruchomość za 600k. Ale uwaga - wszelkie kalkulatory zdolności, szacunki pośredników etc. są zwykle lekko zawyżone. Poza tym - branie kredytu "pod korek" to średni pomysł, zwłaszcza na zmiennych stopach. Z kolei pakowanie się obecnie w stałe to też umiarkowana atrakcja - bo będzie stabilnie, ale wujowo.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Oznacza to, że masz zdolność do zaciągnięcia pożyczki na kwotę nie większa niż 500 tys.
Jeśli masz mniej niż 20% wkładu własnego to dostaniesz gorsze warunki (droższy kredyt) a co za tym idzie będziesz miał niższą zdolność kredytową. Do tego pewnie nie każdy bank pożycza powyżej 80% wartości nieruchomości.
@marcpol powie ci więcej.
Swoją drogą jak poszukujesz pośrednika, który ci pomoże, to zdecydowanie polecam jego.

  • Odpowiedz
Miraski, mam bardzo głupie pytanie. Czy jeśli wychodzi mi 500k zdolności to oznacza, że mogę sobie pozwolić na nieruchomość za 600k dysponując wkładem własnym równym 100k? Czy może wkład własny wlicza się w zdolność?


@mirko_anonim: Zdolność kredytowa to maksymalna kwota kredytu jaką można otrzymać od banku. Po dodaniu wkładu własnego otrzymujemy maksymalną cenę nieruchomości. Wkład własny nie jest wpłacany do banku, ale do sprzedającego lub dewelopera.

Cena nieruchomości = kwota kredytu
  • Odpowiedz