Wpis z mikrobloga

Wczoraj pod tym tagiem było zdjęcie z tego podwórka ale bez szerszego kontekstu, więc rozwijam:
https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/136561/Na-Sepa-Szarzynskiego-rosnie-gora-smieci

Absurdalne miejsce, ludzie z tej patokamienicy wyrzucają śmieci pod swoje okna jak w średniowieczu. W lecie smród, skiśnięte resztki jedzenia, ogromne szczury żywiące się tam, a 10m obok...kilkuletnia nowa deweloperka Dachbudu z widokiem na ten syf xD Nikt nic z tym nie robi, raz na 1- 2 miesiące przyjeżdża jakaś firma i łopatami wrzuca te śmieci na ciężarówkę i wywozi by jeszcze tego samego dnia zaczęła się zbierać nowa górka.

Raz widziałem sytuację, jak ktoś z tej kamienicy chciał sprzedać mieszkanie i przed wizytą potencjalnego kupca wyszedł na podwórko i ogromną kilkunastometrową płachtą zasłaniał całe te śmieci xD

Dodam jeszcze bonus- kamienica obok, na parterze mieszkają żule, kiedyś jeden z nich został tam zamordowany (chciałem podrzucić tutaj link ale okazuje się, że na Sępa Sarzyńskiego było dużo więcej morderstw i ciężko znaleźć xD) przez młodszego kolegę, który zdążył już wyjść z więzienia i kręci się po okolicy dalej jako żul i ćpun.
W tej samej kamienicy na chyba 3 piętrze (też zawsze otwarte okna) mieszka chory psychicznie żul, który uwaga, sra do torebek foliowych i sika do butelek po czym wyrzuca swoje ekskrementy z okna na podwórku i cały chodnik jest w ludzkim gównie.
XXI wiek centrum miasta.

Wyplusujcie jak możecie, może jakieś media znowu podłapią temat z wykopu.
#wroclaw #gorzkiezale #afera

(ilość śmieci na zdjęciu to często jakieś 10% tego co jest w szczytowym momencie)
Beszczebelny - Wczoraj pod tym tagiem było zdjęcie z tego podwórka ale bez szerszego ...

źródło: Screenshot 2024-01-31 at 07-56-43 Na Sępa-Szarzyńskiego rośnie góra śmieci

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
  • 1
to ta patodewelpoerka z widokiem na gówno wysypisko


@dawid131: tak, kamienica o której mówię jest widoczna z lewej twojego obrazka zaraz obok tego żółtawego budynku.

Zaciekawiło mnie to boisko po drugiej stronie ulicy na placu budowy


@dawid131: tam akurat jest w tej chwili rewitalizacja całego tego wielkiego podwórka, więc ma być "ładnie", a boisko do siatkówki które widać na google maps to raczej służyło miejscowym do postawienia w równym miejscu
  • Odpowiedz
W takich kamienicach często nie było łazienek. Żul nie wyda kasy na przerobienie jej z połowy kuchni, więc sra i szcza albo do butelek i worków albo na zewnątrz, bo centralne kible korytarzowe przerobiono na schowki.
  • Odpowiedz
@Beszczebelny: wy #!$%@? macie godność śmiać się z Łodzi patałachy? W Łodzi nie ma takiego syfu, a i drogi są lepsze wasz trójkąt bermudzki śmierdzi szczochem i nie wiadomo czy mówić po niemiecku czy po ukraińsku. Mam nadzieje, że niemcy zabiorą w końcu sobie to gówno, bo wstyd #!$%@?.
  • Odpowiedz
Ogólnie takiego syfu jak na Śląsku nie widziałem w Łodzi nigdy, już nie mówiąc o słynnym oberschliesen gdzie taki chorzów czy bytom to klasa sama w sobie murzyni przyjeżdżają na safari zdjęcia robić, co robi z człowiekiem bieda mefedron i alkohol. Ktoś powie mieszkania tanie ale co z tego jak smog kiła i mogiła.
  • Odpowiedz