Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@zeek raczej od próchnicy takie coś się nie zrobi, obstawiam uszkodzone, otwarte żeby i to wiele wiele lat. Chodzi o sytuację gdzie masz tak zniszczony ząb że masz go otwartego i w zasadzie wszystko łatwo dostaje się wtedy do krwioobiegu, wtedy tak naprawdę od Twojego układu immuno zależy czy sobie poradzi z tym co wchodzi z zewnątrz.
  • Odpowiedz
czemu szkodliwa?


@iEarth: dentysty dopytaj. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Za bardzo podrażniają szkliwo, dziąsła też. Sama mechanika mycia też jest kiepska bo zęby powinno się myć obrotowo właśnie.

Zauważ, że był boom na te szczoteczki (sam się złapałem), a teraz już tak powoli ciszej się robi, a reklamowane bardziej są obrotowe.
  • Odpowiedz
@Rycynina: trzymaj się kobieto. Dużo siły…
Rozważ zapisanie się na terapię - czasami to najlepsza droga aby przepracować żałobę. Jeśli nie masz na to środów odezwij się na priv
  • Odpowiedz
@Rycynina: Sepsa to straszne dziadostwo. Mój dziadek jedną przeszedł, co prawda przeżył, ale tak osłabł na cielę, że już sam nie wstanie i musi siedzieć na wózku inwalidzkim.
  • Odpowiedz
Mój wujek mieszkał na florydzie. Od zębów poszło jemu zakażenie i miał operację którą aż opisywano w gazetach bo to cud, że sie udała.
Kilka lat później zmarł z innej przyczyny, ale dzięki tej operacji pożył jeszcze
  • Odpowiedz
@Rucio także najważniejsze jest pozbyć się powyrywać zeby których nie da się już naprawić a nie chodzić z takimi defacto otwartymi ranami z dużo lepszym dostępem do krwi niż otarcia skaleczenia, korzeń zęba ma bezpośredni dostęp do krwio obiegu. Także jeżeli macie zeby które są już dead to wyrywajcie to jak najszybciej.
  • Odpowiedz
dentysty dopytaj. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Krupier: :trigger: Dentyści to akurat polecają, a ja nie jestem przekonana w swoim przypadku, bo mam wrażenie, że od sonicznej bolą mnie zęby nawet przy ultra delikatnych trybach. Obecnie używam miękkiej manualnej.

Sama mechanika mycia też jest kiepska bo zęby powinno się myć obrotowo właśnie.


@Krupier: co do tego to tak co 5-10 lat czytam co innego. Zatrzymałam się na
  • Odpowiedz
@Rycynina: no dobra, ale jeżeli to przez zęby, to co #!$%@? ci wszyscy lekarze po kolei, że nie zwrócili na to uwagi? I jakim cudem nagle po zgonie ktoś się ocknął i znalazł przyczynę? Przy gastroskopii nikt się nie kapnął, że może uzębienie wygląda nie najlepiej?
Jego zaniedbanie to jedno, ale nieogarnięcie lekarzy jest naprawdę zatrważające.
  • Odpowiedz
soniczna lepiej doczyszcza przestrzenie międzyzębowe


@mala_rybka: Kto ci takie głupoty powiedział? xD Chyba reklamy szczoteczek sonicznych. Tak naprawdę to nic nie zastąpi nitki dentystycznej bo tylko nią fizycznie czyścisz przestrzenie między zębowe. Irygator jest OK bo on wywala ci resztki jedzenia , ale on też tak dobrze nie usuwa bakterii, płytki jak fizycznie nitka. Wszyscy chyba wiemy jak myje się samochód samym ciśnieniem na samoobsługowej a jak weźmiemy gąbkę i zaczniemy
  • Odpowiedz
@iEarth: @Krupier:
Przecież soniczna nie jest szkodliwe XD Szkodliwe to były obrotowe bez czujnika nacisku jak ludzie przyciskali na maksa do zębów. Niektórzy dentyści twierdzą, że technika wymiatania od dziąsła w górę jak manualna tylko że soniczną to najlepsza technika. I to że je reklamują cały czas to nie znaczy że jest dobra, nie wiem czy jest czy nie ale mnóstwo rzeczy reklamują niezdrowych, więc to jest najgłupszy argument jaki
  • Odpowiedz