Wpis z mikrobloga

  • 0
bo nikt rozsądny nie marnuje potencjału takich pieniędzy na trzymaniu ich na koncie oszczędnościowym.


@Napoleon_przegrywarte69: No to co mam z nimi zrobić bez ryzyka gdzie dostanę 6-7% ROI?

Tag #przegryw nie jest tu przypadkiem, więc własnej firmy nie założę mimo że kilka pomysłów mam.
@xmadesio: z tym brakiem ryzyka też bym nie przesadzał, ja np żadnego banku nie darzę takim zaufaniem żeby wszystko trzymać w 1 miejscu. Przy większych kwotach najlepiej dywersyfikować. Możesz część ulokować w walutach obcych, surowcach (złoto, srebro), akcjach czy krypto. Akcji też nie musisz wybierać konkretnych tylko np kupić S&P500 czy DAXa. Przy tej kwocie można też o nieruchomościach pomyśleć, np jakaś działka albo mieszkanie do remontu a potem na sprzedaż.
  • 0
ja np żadnego banku nie darzę takim zaufaniem żeby wszystko trzymać w 1 miejscu.


@Napoleon_przegrywarte69: 100k euro jeszcze nie przebiłem także gwarancja bankowa jest a i tak bank co 3msc zmieniam to ryzyka dużego nie ma.

3 letnie obligacje skarbowe, lub 10 letnie indeksowane inflacja od 2 roku.


@gerijerrypl: Myślałem że obligacji nie można sprzedać przed terminem ale tam tylko jakaś opłata to muszę więcej poczytać.
Widzę, że tu jakiś