Wpis z mikrobloga

#motoryzacja
Chciałbym zrozumieć: jeśli w opisie ogłoszenia jest auto przedstawiane jako bezwypadkowe, a w raporcie np autobaza mam "Wartość zdarzenia 800-100euro, Zdarzenie: przód" plus fotki, które pokazują tylko rysy i wgniecenia to jest ok? Od kiedy auto liczy się jako wypadkowe?
  • 8
@goferek: A w przypadku auta z zagranicy? Nie wiem czy uda mi się zdobyć kontakt do Hansa i dopytać ( ͡º ͜ʖ͡º)
Na logikę myślałem, że jak wypadek to poduchy wystrzelone albo elementy pasu przedniego do wymiany.
Zastanawiam się, czy taki zapis handlarza kontra zdjęcia z raportu to jakaś podstawa do zbicia ceny.
@dolor: ale są prawnie jakieś zapisy, które mówią kiedy liczy się jako wypadek? Chciałbym wiedzieć na przyszłość szukając auta.
@GRBAS: a Ty byś takie uszkodzenia traktował jako wypadek? Bo ja np nie.
Dla mnie powypadkowe tzn takie które z miejsca zderzenia musiało zjeżdżać na lawecie z racji na uszkodzenia gdzie auto nie byłoby wstanie się toczyć. i musisz robić zawieszenie, prostować na ramie itp.
@goferek No właśnie to nie jest prawda. To nie odnosi się do auta.

Tą logiką - auto stoi gdzieś. Zostaje sprasowane przez tira. Nikogo nie było w środku. I co, bezwypadkowe? No nie.