Wpis z mikrobloga

@pokipoki Niestety, nie widzę innej opcji niż używanie aplikacji do blokady tego typu połączeń. Nawet niepodawanie nigdzie numeru telefonu nie pomaga - bo numery wydają się być również "losowane" - a wtedy wystarczy, że raz odbierzesz połączenie i gotowe, numer oznaczony jako aktywny i zaczynają się częstsze połączenia, bo teraz nie "losowane".
@pokipoki: Na stronie ';--have i been pwned?, można sprawdzić, czy nasz numer, lub adres email uległ wycieku i jeśli tak, to przez jaki serwis (najlepiej w ogóle go nigdzie nie podawać, choć nie zawsze jest to możliwe, gdy coś zamawiamy). Dobrym nawykiem jest też w ogóle nie odbierać połączeń od nieznanych numerów, nim wcześniej się go nie sprawdzi, wyszukując go w Google, by później (jeśli to telemarketer) go zablokować.
Ja
@pokipoki: ahh, bym zapomniał. Nie wiem, jaką masz sieć, ale zobacz w aplikacji swojego operatora, czy masz aktywne opcje tj.
zgoda na komunikację marketingową drogą elektroniczną
zgoda na profilowanie
Zgoda na komunikację marketingową przez telefon

Warto powyłączać takie rzeczy. Usługodawcy domyślnie za nas decydują się na aktywowanie takich opcji, bo nikt świadomie by się nie zgodził.
@pokipoki:

Kiedyś zastanawiałem się właśnie dlaczego nie mam zbyt wielu takich połączeń. Ok 3 / mc. Teraz dowiaduje się, że prawdopodobnie dlatego, że nie odbieram innych niż te zapisane. Po takim połączeniu staram się weryfikować w sieci numer i jeśli nie potwierdzę, że to nie fake nie oddzwaniam. Przecież tak czy inaczej jeśli ktoś czegoś od ciebie potrzebuje zadzwoni po chwili ponownie albo puści sms.