Wpis z mikrobloga

Hej, szukam książek, które czytałem z 20 lat temu i teraz za diabły nie mogę znaleźć. Była to powieść fantasy, umiejscowiona w Europie chyba między v a X wiekiem. Cechy charakterystyczne: brak ras typowych dla fantasy, występuje magia mająca dużo wspólnego z muzyką. Intryga opierała się na tym. że protagoniści walczyli z kultem Tyfona, którego rogi były magicznymi instrumentami muzycznymi. I jednocześnie mogły wskrzesić tegoż Tyfona... Wśród protagonistów byli adept jakiejś sztuki magiczno-muzycznej, kojarzący się z Reynevanem z trylogii husyckiej, druidka, wojowniczy Gal... Dałbym głowę nawet że drugi tom nazywał się rogi Tyfona, ale nic nie mogę znaleźć pod tym hasłem. Nie wiem też czy to polski czy zagraniczny autor, ale nic nie znalazłem szukając po "music magic system" na reddicie.

Ktokolwiek czytał, ktokolwiek wie?

#fantasy #historia #ksiazki #czytajzwykopem
  • 5
@PlutonowyKazelot: posłużyłem się ChatGPT, ale co ciekawe nie mogę znaleźć tej trylogii w sieci :o Dziwne...

Na podstawie opisu, wydaje się, że opisujesz serię książek "Trylogia Kultu Tyfona" autorstwa Andrzeja Pilipiuka. Ta

seria obejmuje następujące tomy:


"Róg księżyca" (2007)

"Rogi Tyfona" (2008)

"Rój" (2011)

W tej serii pojawiają się różni bohaterowie, a akcja toczy się w świecie fantasy inspirowanym historią Europy między V a X wiekiem. Magia w świecie tej trylogii
@p3sman ciekawe że w ogóle coś wyszło, ale ten Pilipiuk i Reymont Reynevan wskazuje że chatgpt podpiął się do alternatywnej rzeczywistości :D obstawiałbym że jest to starsze niż pierwszy Wędrowycz (2002). Pamiętam też że był fajny klimat chaosu cywilizacyjnego po rozpadzie Cesarstwa Rzymskiego, oraz że akcja kulminacyjna z Tyfonem miała miejsce chyba na Etnie. Chyba że pamięć mi coś przekasza