Wpis z mikrobloga

#pit
#ksiegowosc
#podatki
chcę odliczyć internet w pit, jaką kwotę mam wpisać ?, mam dodać wszystkie faktury wydatku na internet z roku 2023 (styczeń-grudzień), i kwota jaka wyjdzie to mam wpisać ?. wyszło by mi że 11 miesięcy po 59,90 zł i 1 miesiąc 1zł to razem 659.90 zł i miałbym według wyliczeń 78zł zwrotu. Jestem ubezpieczony u pracodawcy na pełny etat za minimalną krajową.
  • 11
  • Odpowiedz
@matkuma: O które pozycje pytasz? Masz przecież opis przy każdej. Gdzieś tam powinno byc ile pracodawca wpłacił zaliczek na PIT. Ale jeśli jest tylko 17450 przychodu to mieścisz sie w kwocie wolnej od podatku, więc żadnego zwrotu nie będzie. Nie odliczaj też w tym roku ulgi na internet bo to nic ni zmienie a stracisz rok
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@zibizz1 ja mam minimalną i na konto teraz te 3223 a tu ktoś takie dane i też mowi że ma minimalną. ja nie mam nic wpisane w tym pierwszym zdjeciu
  • Odpowiedz
@matkuma: Ta osoba zarobiła na UoP 25090 z czego pracodawca odprowadził do US 499 podatku
Pracodawca odprowadził też 3439,84 na ubezpieczenie społeczne i 2392,40 na ubezpieczenie zdrowotne
Ta osoba dostała także 17450 zwolnione z podatku, to moga być rózne ekwiwalenty typu kasa na pranie odzieży robocze, używanie narzedzi itp. To jest kasa na pokrycie różnych wydatków pracownika związnych z pracą, od tego sie nie płaci podatku
  • Odpowiedz
@matkuma: istotna jest pozycja 33 bo to odprowadzony podatek do US i jeśli nie przekraczasz kwoty wolnej albo zastosujesz jakies ulgi to US może Ci zwrócić
  • Odpowiedz
@matkuma: No czyli ta druga osoba może używa swojego prywatnego samochodu w pracy i dostaje za to rekompensate. NIe wiem co tam się mieści bo niektórych rzeczy sie tam wcale nie wpisuje (chyba diet) a inne rzeczy się wpisuje, np pranie odzieży roboczej.
  • Odpowiedz