Wpis z mikrobloga

@wiewiorka-komandos: Niby daje bo to paliwo dla bakterii i trochę budulec dla dobrych bakterii. Plus zmniejsza stany zapalne w organizmie i jelitach. Dla bakterii z tego co można wyczytać to trochę jak pożywka i zaprawa na budowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zobaczymy jak teraz odstawiłem glinkę i simetikon bo one absorbowały/rozbijały gazy oraz toksyny i złe bakterie. Kwas masłowy z kolei podobnie trochę jest budulcem dla ścian
@Zwierz33 Ten debutir pamiętam nieźle zjełczałym masłem leciał. Ciekawi mnie czy jeśli ta glutamina jest również pożywką dla bakterii to przy przeroście w SIBO byłaby ok czy zwiększyłaby ilość bakterii.

Simetikon rozbija na mniejsze bąble i łatwiej się w świetle jelita gazy przemieszczają, stawiam na glinę bo ma właściwości pochłaniające, razem z aluminium w alugastrinie jest, na nadkwaśność dobrze pochłania żółć i nie drażni tak jelit wtedy
@wiewiorka-komandos:

Ten debutir pamiętam nieźle zjełczałym masłem leciał. Ciekawi mnie czy jeśli ta glutamina jest również pożywką dla bakterii to przy przeroście w SIBO byłaby ok czy zwiększyłaby ilość bakterii.


Raczej dla dobrych bakterii więc powinno być spoko. ale to nie tylko takie ma właściwości bo też działa ogólnie przeciwzapalnie w organizmie nie tylko w jelitach. Wspomaga regenerację przy chorobach w skaleczeniach czy przeziębieniach więc też trochę na układ immunologiczny.
Na