Wpis z mikrobloga

Czesc. Ktos moze potwierdzjc ze to prawda?
W artykule dalej powiedzieli ze wszyscy odczują podwyzke pradu
Ale Ci co mnjej go zuzywalj okolo 1500kwH rocznie to troche mocniej bo niby w tym przypadku bedzie drozej nawet az o 80%

I tak sobie mysle, teraz place stednio za prad 200 zl miesiecznie (2 osoby, kuchenka na prad i podgrzewacz elektryczny wody cieplej w kranach tez na prad)

To teraz moze byc prawie 360 miesiecznie w moim przypadku? (Zuzywam rocznie okolo 2000kwH)

https://www.money.pl/gospodarka/rachunki-za-prad-wzrosna-nawet-o-80-proc-sami-nawarzylismy-to-piwo-6990698436500416a.html

#inflacja #nieruchomosci #prad #mieszkanie ##!$%@? #sejm #wybory
Volantie - Czesc. Ktos moze potwierdzjc ze to prawda? 
W artykule dalej powiedzieli z...

źródło: temp_file2913609424339339767

Pobierz
  • 80
nie twierdzę, że poprzedni rząd przed pisem był krystaliczny


@Volantie: Twierdzisz i rżniesz głupa, żeby nie wyszło, że zesrałeś się na PIS, a nie ogólnie na władzę:

Ta podwyzka to tylko i wylacznie wina poprzednich rzadow, a konkretnie ostatnie 8 lat nie zostalo zrobione nic aby to zmienic


to Twoje słowa, a nie moje czy chłopa z którym dyskutujesz.

Żeby nie bylo. Rzad przed pisem tez gowno robil w tym temacie,
niby mowia ze jak sie ma pompe ciepla to warto jakies solary / fotowoltaike polozyc?

Ale nie wiem ile w tym prawdy i podobno bo pewnych zmianach w prawie kładzenie fotowoltaiki w 2023 nie bylo tak oplacalne jak wczesniej.


@Volantie: Fotowoltaikę się średnio opłaca zakładać, Polska się nie nadaje do tego, bo mamy mało słońca, szczególnie zimą kiedy trzeba grzać. Ale montowanie pompy ciepła bez fotowoltaiki to już jest totalny strzał
tldr: PO ma wszystkie mechanizmy, by zachować dopłaty do energii, kontroluje spółki energetyczne, sejm i senat i decyduje, jaki ma być budżet. Budżet i tak ma rekordowy deficyt, dali propagandowo na "dzieci na raka" 3 mld, to nie mogą 4 mld na dopłaty do energii!?


@avatarr: No co Ty, dobrze robią, Tusk TOP, jest git. Wszystko jest winą PiSu.
Pozdrawiam, Mariusz z Brighton
Ja aby przypominam ze 70% kosztów Energi to uprawienia do co2 więc gdyby politycy chcieliby dobrze dla obywateli ściągnęli by ten śmieszny podatek, ale oni nie chcą dobrze bo czy wy zagłosujcie matoły na pis czy na po jak cos to jest to samo.
@SpokojnyPan sam się załapałem :) spiąłem dupę, żeby zrobić przed końcem roku, a oni przedłużyli o kwartał :) to była patologia, ale miała zachęcić do montażu. I tak się stało. Przecież przekroczyliśmy cel OZE z PEP2040! Ludzie myśleli, że na net-billingu będą korzystać bardziej niż na net-meteringu, ale rynek zadziałał prawidłowo. Szkoda, że politycy puszczają oko do tej grupy.