Wpis z mikrobloga

Szukam jakiegoś sensownego pasa do obciążeń do ćwiczeń na drążku. Niestety jak widzę większość to kręgosłup mnie boli od samego patrzenia. Chciałbym taki, żeby ciężar nie montował się w całości "z przodu" czy "z tyłu", tylko jeden zaczep z przodu, potem łańcuch między nogami i drugi zaczep z tyłu, żeby ciężar wisiał między nogami i równomiernie się rozchodził na biodra. Wydaje mi się to zdrowszym pomysłem. Jest coś takiego w ogóle? #mikrokoksy
Goryptic - Szukam jakiegoś sensownego pasa do obciążeń do ćwiczeń na drążku. Niestety...

źródło: na-dipping-belt-with-chain-weightlifting-belt-body-building-gym-original-imafkunkfdxprxkn

Pobierz
  • 7
kręgosłup mnie boli od samego patrzenia


@Goryptic: wystarczy opuścić pas bardziej na biodra. Poza tym ciężar nie zwisa przed Tobą, tylko grawitacyjnie bezpośrednio pod, dlatego ta dźwignia nie jest tak duża jak Ci się wydaje.
  • 0
@memento_mori: nie mam bólu, to była metafora. Nigdy jeszcze nie ćwiczyłem z takim pasem. Po prostu wydaje mi się, że tak jak to jest przedstawione na zdjęciu będzie powodować nacisk na kręgosłup pod kątem, zamiast tylko ciągnąć w dół.