Wpis z mikrobloga

Skończyłem dzisiaj oglądać wywiad z Generałem na Kanale Zero. I patrząc po nastrojach chyba jestem jedną z nielicznych osób, która jest tym wywiadem zawiedziona.

Żeby ktoś mnie źle nie zrozumiał. Pan Generał to top. Elokwentny, z bogatym doświadczeniem i ogromną wiedzą ale ta rozmowa była po prostu nijaka. Facet nie piastuje w tym momencie żadnego stanowiska a miałem wrażenie że w tej rozmowie miał narrację bardziej poprawnie polityczną od Dudy z którym też był dopiero co wywiad. No ale tak punktując samą rozmowę:

1) uciekanie od cięższych tematów jak kwestia ewentualnej posady prezydenta/ministra czy jakiegoś zatargu z Blaszczakiem. Nic o politykach (nawet nie z nazwiska). Kwestia że często nie po drodze i o. Ogólnie ogólniki.

2) zero konkretów z wojska. I o ile rozumiem że nie powinien komentować aktualnych rzeczy o tyle opowiedzieć o misjach przeszłych czy np o błędach które popełniła Rosja już przecież można a tu znowu zero konkretów.

3) mam wrażenie że wojsko zostało przedstawione jako fajne żyćko fajna pracka. W praktyce to na pewno świadomy generał patologii w polskim wojsku gdzie jeszcze nie dawno kręcenie worem i wywalanie ludzi na drugi koniec PL było na porządku dziennym a za jego czasów gdy był niższy stopniem to już wgle.

4) gadanie że dla każdego znalazło by się miejsce że nikt by nie był mięsem armatnim. No #!$%@?, przecież zapotrzebowanie jak on to uznał w jakimś sterowaniu dronami czy innymi sympatyczniejszymi robótkami to będzie promil tego co będzie potrzebne do piechoty i w razie konfliktu większość była by właśnie mięsem armatnim. Nikt cywila by nie dopuścił do sterowania dronami (czy tego podobnych posad) gdzie takich stanowisk bedzie <100 i każde obsadzone przez wykwalifikowanych ludzi którzy już w wojsku są.

5) tutaj nie zrozumiałem ale pojawiła się kwestia tych plakatów z kwotami że w wojsku te 4900-5000. Zrozumiałem może mylnie że według generała to chyba spoko hajs (chociaż powiedział że kwot by nie podawał). To według mnie jeśli miałbym ryzykować życiem za to gówno osrane gównem gdzie rządy chcą wycisnąć Cie jak najbardziej, ZUS/NFZ chcą tylko żebyś płacił i jak sam potrzebujesz to zdechł. Gdzie mieszkanie w większym mieście aktualne będziesz miał swoje po płaceniu przez 30 lat raty 5000zl w momencie jak rynek nieruchomości dało by się unormować ale sytym kotom to nie w smak. I tak można jeszcze wymieniać.

Pozostaje tylko biegać na 3km...

#general #andrzejczak #kanalzero #godzinazero #stanowski #rozmowa #opinia
  • 6
Nikt cywila by nie dopuścił do sterowania dronami (czy tego podobnych posad) gdzie takich stanowisk bedzie <100


@DevSharingan: jakie 100? Na ukrainie planują żeby w każdym zespole był droniarz, zapotrzebowanie jest dużo dużo większe

5) tutaj nie zrozumiałem ale pojawiła się kwestia tych plakatów z kwotami że w wojsku te 4900-5000. Zrozumiałem może mylnie że według generała to chyba spoko hajs (chociaż powiedział że kwot by nie podawał). To według mnie