Wpis z mikrobloga

Na całym świecie firmy lobbują i dostają rządowe wsparcie. W Korei czebole jak Samsung. W Japonii Sony czy tam Toyota. U Niemca, wiadomo, automotive. W Stanach przemysł wysokich technologii jak Microsoft, Nvidia czy Apple.

Za to w Polsce lobbuje deweloperka. W innych krajach dostaje kopa w tyłek, ale nie u nas. A facet który jest "ministrem rozwoju" nazywa tych zarobionych januszy, produkujących tzw. puste PKB na 40% marżach, "kołem zamachowym gospodarki" XD

To nie jest śmieszne nic a nic.

#nieruchomosci #gielda #lobbing #sejm #kolozamachowektoretrzebanaoliwic
  • 20
  • Odpowiedz
@mickpl: Deweloperka to taki rak, który żeruje na swoim organizmie i nic nie wnosi XD A takie Sony, Samsung, Nintendo to żeruje na całym świecie i przyczynia się do rozwoju technologii. Taki deweloper to jakie technologie wprowadza? Jak najszybciej postawić blok, najtańszym kosztem, żeby wytrzymał te kilka lat, a potem elo...gwarancja do bramy :D
  • Odpowiedz
@mickpl czekaj czekaj czy w ostatnich latach był w UE kraj gdzie deweloperka też mocno lobbowała i była wspierana przez rząd? Coś mi świta ale nie mogę do końca sobie przypomnieć.
  • Odpowiedz
Od USA po Chiny, wszędzie budownictwo stanowi od 20-30% PKB. Rządy boją się załamania takiego dużego sektora. Polska to nie wyjątek.


@kryptoholik: no nie sadze, dla usa jest to okolo 3-5%. tyle wnosi deweloperka + wszelkie biznezy zwiazane z konstrukcjami / remontami.

a te 20% to jest calosc z tym zwiazana, czyli czynsze, zakupy wyposazenia, rachunki za media, odstepne dla rentiera. Tak ze jak juz cos wypisujesz to warto by bylo
  • Odpowiedz
@toshibaas: w gorących wisi właśnie wpis gościa, któremu się chata już praktycznie wali xD mieszkanie odebrał w 2019. Tak na oko po zdjęciach wygląda na to, że to dosłownie jebnie.
  • Odpowiedz