Wpis z mikrobloga

@wfyokyga poważnie ktoś się bawi w ściąganie? Wszystko jest w jakości hd na róznych serwisach serwujących przed seansem 1 do 3 popupów z adblockiem. Po co to ściągacie?
  • Odpowiedz
@ZielonyRozpustnik: nie, jeździłem z kolegami furami starych nielegalnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym ten argument nie ma tak bardzo sensu, że się nie kompromituj. Firma dostaje po dupie, bo losowy mirek sobie torrenta ściągnie. Gdybym nie mógł się nauczyć i w pełni poznać danego oprogramowania to bym go nigdy potem nie kupił. A moje modus operandi jest takie, że prędzej czy później wykupuję licencję do programów,
  • Odpowiedz
@ZielonyRozpustnik: Już tłumaczę. Po pierwsze nie stać mnie na wyłożenie parę koła co parę miesięcy na program, którego być może nie będę używał. Bo tak, nie mówimy tu o wtyczce za 100$ czy jakimś abonamencie za 39.99 na miesiąc. Dużo zależy czy jestem już w czymś specem czy uczę się całkowicie nowej umiejętności.

Są dwie opcje:
- Jeśli jestem już specjalistą w jakimś temacie (dajmy na to grafika, montaż) to trial
  • Odpowiedz
@Ofkors_pl ok dzieki, teraz ma to w miare sens aczkolwiek dalej nie pochwalam i nie zgadzam sie, ze nic na tym nie traci :p w sensie korzystasz z jego wlasnosci intelektualnej ktora przeklada sie na zyski dopiero po wprowadzeniu produktu w obieg. On musial wczesniej oplacic development, marketing i inne gowna, zeby moc zaczac zarabiac - nie majac w ogole gwarancji czy sie zwroci albo czy osiagnie zalozony dochod. Ponosi pewne ryzyko.
  • Odpowiedz
@ZielonyRozpustnik: Ja również rozumiem ten punkt widzenia i zdaję sobie sprawę, że to nie jest do końca w porządku, ale daje sobie bufor, że prędzej czy później i tak wykupię licencję. A umówmy się, że parę miesięcy opóźnienia nie zrobi dużym firmom wielkiej różnicy. Ale akurat zauważyłem taką zależność, że jak korzystam z jakiegoś małego programu, jakiejś oddolnej inicjatywy to praktycznie od razu kupuję licencję, jeśli jest git cena. Opóźnień są
  • Odpowiedz
Po co to ściągacie?


@SHOGOKI: bo nie ma #!$%@? layoutu jak na Amazon który po minimalnym ruszeniu myszka zakrywa film, bo zajmuje to kilka sekund, bo można oglądać offline, bo nie trzeba mieć 5 abonamentów, bo można oglądać na wakacjach gdzie Amazon blokuje praktycznie całego prima poza Anglią To najważniejsze plusy
  • Odpowiedz