Wpis z mikrobloga

Wykształcenie duzo dało no ale też troche zabrało.

Randomowy kierowca tira, czy budowlaniec pewnie ma szansę na pracę w US...


@cotozazycie: Co za idiotyczne zdanie. Wyksztalcenie nic nie zabralo, tez mozesz jechac do US i kopac rowy albo jezdzic na tirze. Masz takie same szanse.
  • Odpowiedz
Zabrało "nie mam nic do stracenia" więc coś tam jednak zabrało.


@cotozazycie: Kazdy ma cos do stracenia. Jak nie taka wymowka to znalazlbys sobie inna. Jednoczesnie nei wyobrazam sobie zebys byl zadowolony z wyjazdu do USA zeby byc budowlancem, to nie lata 70.
  • Odpowiedz
@Dentka7:

No obecnie budowlańcy w PL zarabiają solidnie ale też raczej nie pracują na UOP no i kiepski klimat. Co takiego tragicznego w tym fachu jest w US, że polski budowlaniec z pewnością miałby tam gorzej?
  • Odpowiedz
@Dentka7: pewnie tak, szczególnie gdy ma się mieszkanie po babci to być może w PL czysto finansowo komuś na działalności żyje się lepiej. Ja tam bym zamieszkał na jakiś czas w takim Oregonie w okolicy Portland. Pobył między górami, poczuł te łagodne, deszczowe zimy. Te przestrzenie i w ogóle klimatycznie to jest mój świat.
  • Odpowiedz
@Dentka7:

Tu miałem na myśli: wybrać się tam mieszkając w okolicy, mając takie cuda natury pod ręką. Powiem szczerze, że bylem w sumie raz na dalszych wakacjach w Chorwacji i ciągle mi żal po powrocie, że mnie nie ma na stałe w jednym z takich miejsc.
  • Odpowiedz
Tu miałem na myśli: wybrać się tam mieszkając w okolicy, mając takie cuda natury pod ręką.

@cotozazycie: Nadal mozesz jechac. Mamy wjazd na podstawie ESTA, ewentualnie wyrob sobie wize na 10 lat i tyle.

Ja w USA jestem kilka razy w roku.
  • Odpowiedz
Randomowy kierowca tira, czy budowlaniec pewnie ma szansę na pracę w US...


@cotozazycie: Kierowca tira musi zdac tutejsze CDL class A. Teoretycznie masz takie same szanse by zostac kierowca w USA jak zawodowi kierowcy z polski (czytaj zdac prawo jazdy i masz prace bez problemu, bo kierowcow brakuje)
  • Odpowiedz
Randomowy kierowca tira, czy budowlaniec pewnie ma szansę na pracę w US...


@cotozazycie: randomowy kierowca tira czy budowlaniec nie dostanie od tak wizy pracowniczej w USA
  • Odpowiedz
@pieknylowca: to na czym ty #!$%@? studiujesz że ci dyplomu nie uznają, w radomiu czy u rydzyka? A jeśli ci chodzi o to że USMLE trzeba zdawać, to nie #!$%@?, u nas też jest LEK(i czasem KET, kto wie ten wie). +rezydent w usa zarobi na godzinę sporo mniej niż w polsce
  • Odpowiedz