Wpis z mikrobloga

#lombard #kiciochpyta

Chce sprzedać pewien sprzęt elektroniczny na olx, w pełni sprawny i niezniszczony, ale zależy mi na czasie. I zastanawiam się czy nie upchać go w jakimś lombardzie. Chce za niego konkretną kwotę. I tu pytanie, czy puścić lombardowi bajke że go zastawiam i przyjde np po to za tydzień czy wprost zaproponować im kupno? Nigdy nie korzystałem z lombardów więc nie wiem jak do tego podejść. Obawiam się sytuacji że w przypadku zastawiania to zaproponują mi za mało kasy. Dodam że kwota jest atrakcyjna jak na ten sprzęt i w takim stanie.
w.....o - #lombard #kiciochpyta

Chce sprzedać pewien sprzęt elektroniczny na olx, w ...

źródło: AF1QipNVlywEk1Vbztv1J_wNa1gGQKs7ExnXMlMm6PrV=w1080-h608-p-no-v0

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@wykoko: Dadzą Ci połowę tego co jest w internecie używane. Tam się nosi sprzęt tylko jak jesteś zdesperowany albo coś nie ma dla Ciebie wartości.
  • Odpowiedz
@wykoko: Pytanie jaki sprzet. jak jakis ktorego duzo na rynku to nie pokombinujesz.

Kumpel wystawil costam na OLX ale potem stwierdzil ze pojdzie do lombardu. Babka zeby mu wycenic... otwarla OLX i wycenila na podstawie tego co wystawil :DDD
  • Odpowiedz
na czas kontaktu z nimi ukryłbym ogłoszenie


@wykoko: Ale czegos nie zrozumiales :P Kumpel sprzedawal jakas nawigacje. Kto teraz uzywa nawigacji i ile za nia mozesz dostac? Wystawil na OLX a w lombardzie dostal tyle za ile wystawil bo baba zobaczyla ze za tyle chodzi. Nie spodiewal sie ze tyle dostanie.
  • Odpowiedz
a w lombardzie dostal tyle za ile wystawil bo baba zobaczyla ze za tyle chodzi.


@gorzki99: baba chyba pierwszy dzień w pracy i nie bardzo zrozumiała zasady wyceny, gdzie zarobek?
  • Odpowiedz
@darek-jg: Mnie nie pytaj. Ale jak wspomnialem - moze chodzic o to ze taki sprzet to "nie schodzi". Wiec nie bardzo miala porownanie. Musiala gdzies znalesc jakies odniesienie.

Jakby bylo cos chodliwego to by bylo wieksze porownanie.
  • Odpowiedz
@gorzki99 raczej jakby głębiej poszukała to by coś znalazła ale to po prostu jest kwestia też czasu jeżeli klient stoi przy ladzie to ona nie będzie przecież godzinę szperać w internecie no można byłoby się umówić panie przyjdź pan za godzinę no ale jeżeli decyzja musiała zapaść tu i teraz no to też łatwo o pomyłkę.
Czasami pracownicy lombardu tak naprawdę znają się tyle samo co zwykły Kowalski a czasami mają swoje
  • Odpowiedz