Wpis z mikrobloga

#programowanie #pracait #it #kanalzero #praca #pracbaza

Tak, tego jeszcze nam brakowało, promocji pracy IT na kanale Stanowskiego.
Portal JustJoinIT reklamuje się u największego youtubera w Polsce, dokłada cegiełkę do zniszczenia rynku pracy IT w Polsce.

Proponuję bojkot tego portalu pracy. Nie aplikujcie na oferty tam zamieszczane. Jeśli jesteście osobami z HR proponuję nie zamieszczać ogłoszeń o pracę na tym portalu, który reklamuje się u youtubera nie do końca niezależnego politycznie.

Mam nadzieję że firmy stracą szacunek do tego portalu. Zalew CV od pseudointeligentnych kandydatów - widzów Stanowskiego, odwiedzie firmy od umieszczeniu ogłoszeń na tym niepoważnym portalu.
Na kanale Stanowskiego zamieszczane są kontrowersyjne politycznie treści. Chcemy żeby praca i pracodawcy byli neutralni politycznie. Jaki poziom reprezentują ludzie, którzy oglądają kanał Stanowskiego można przekonać się oglądając jacy ludzie tam dzwonią. Co drugie słowa na k...., czy chcielibyście żeby fanboje stanowskiego pracowali razem z wami?
Nie dość że w IT ludzie pracy nie mogą znaleźć bo wannabie programiści po bootcampach zalali rynek to jeszcze w mainstramie potrzebna jest reklama przebranżawiania się do IT bo tam dobre ZAROBKI.

Ja jako osoba związana z braną IT, powiem że straciłem szacunek do portalu JustJoinIT. Z resztą tam wiszą ogłoszenia od firm po kilka miesięcy, pół roku lub dłużej. Na job boardach ogłaszają się Januszexy. Nie polecam szukać tam pracy.
p0melo - #programowanie #pracait #it #kanalzero #praca #pracbaza

Tak, tego jeszcze n...

źródło: obraz_2024-02-06_232935432

Pobierz
  • 9
@wypok_wypok rynek IT na swiecie jest na hamulcu. W usa zwolnili w tamtym roku kilka procent. To duzo, u nas w PL tego nie bylo, ale jest problem ze znalezieniem innej pracy. Niby mowia ze w 2025 ma odbic ale to wrozenie z fusów
@wypok_wypok: linkedin, szukanie pracy po znajomych, bezpośredni kontakt do rekruterów, wysyłanie CV bezpośrednio do firm. Job boardy to ściek. Pomyśl sobie jakie niekorzystne warunki oferuje firma która się tam ogłasza, potrzebuje reklamy na kanale stanowskiego. Najczęściej są to frimy ze stawkami grubo poniżej rynkowych i fatalnymi starymi projektami których nikt o zdrowych zmysłach nie chciałby utzymywać. Szukają jelenia po taniości
@FairPlay: według mnie współpraca z portalem w nazwie IT biorąc pod uwagę widoczne konotacje stanowskiego z PiSem który odwiedzał obajtka w orlenie i to że Stanowski zamierza startować w wyborach na prezydenta to od początku chłodno wykalkulowane puszczenie oczka do pracowników IT, którzy w znaczej części mają prawicowe poglądy i stanowią zanczny odsetek ekscytujących się jego kanałem. Nie dajcie się na to nabrać, pokażcie że macie odrobinę inteligencji.
@p0melo: Nie muszę bojkotować tego portalu pracy, bo z niego praktycznie nigdy się jeszcze do mnie nie odezwał żaden pracodawca. JJ IT ma tylko ładną oprawę graficzną, ale jego wpływ na sytuację na rynku pracy IT jest znikomy.