Wpis z mikrobloga

@czlowiekbutelka: Powierzchnia ok. Zastanów się nad projektem, bo z rzutu wynika, że klatek 15 masz na parterze, Ani to funkcjonalne, ani ustawne. Do tego te dwumetrowe kominy od czapy. Zazwyczaj 110 m2 dmu można o wiele sensowniej wykorzystać niż 110 m2 mieszkania, do tego zbędne graty trzymasz w garażu, a nie w szafie
  • Odpowiedz
tryton 3


@czlowiekbutelka: Jak wybudujesz się jak najbliżej granicy, to nie będzie ciasno. Reszta działki będzie spora. Czemu nie chcesz z garażem w bryle? W zimie nie trzeba wychodzić na dwór, żeby wsiąść do ciepłego autka.
  • Odpowiedz
@MickM: Buduje na działce zagrodowej i muszę budować jakiś budynek gospodarczy, poza tym podoba mi się idea garażu poza domem, i tak większość ludzi z garażu robi graciarnie a auto stoi na polu.

@FilipWWL Chciałem lazienki wstawić w przestrzeń na środku, pozmniejszać te pokoje + kotłownie i wstawić sobie jeszcze gabinet w tym rzędzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) O ile różowa zaplanuje 1 dziecko to 3 sypialnie
  • Odpowiedz
@czlowiekbutelka: sam dom bez problemu sie zmieści, z garażem to zależy jak masz działkę zorientowaną i gdzie miąłby graż stanąć.
Co do samego projektu to jednak na małej działce wybrałbym piętrowy domek. Na parterze salon/jadalnia/kuchnia/kotłownia/łazienka/1 sypialnia, a na górze wg uznania, ale spokojnie mieści się łazienka i ok 3 pomieszczenia.
  • Odpowiedz
@czlowiekbutelka: rozumiem i wiem jakie są zalety domu parterowego, ale jak działka nie za bardzo pozwala na taki dom to nie ma sensu na siłe taki budować. Narysuj sobie to wszystko w skali i zobaczysz ile miejsca Ci zostanie na wjazd/taras/kawałek trawnika i wtedy zastanówcie się czy tyle miejsca jest dla wystarczjące. Bo technicznie jak najbardziej sie to zmieści, ale potem sie okaże, że nie można spokojniepogadać na tarasie bo sąsiad
  • Odpowiedz