Wpis z mikrobloga

Rozszczelniła mi się lodówka a tak przynajmniej twierdzi fachowiec (generalnie przestała chłodzić, zamrażalnik nadal -14 (na wyświetlaczu mam ustawione -18)
Gość mówił, że taka lodówkę można spróbować ponownie nabić, jednak nie ma gwarancji czy pochodzi tydzień czy kolejne 3 lata.
Pytanie moje brzmi, jak takie rozszczelnienie jest szkodliwe dla zdrowia. Mam żonę w ciąży i wolałbym aby nie wdychała freonu jeśli faktycznie rozszczelnienie tam jest duże (gość nie miał jak sprawdzić bo wszystko zabudowane)
Czy istnieje jakieś realne zagrożenie czy wyolbrzymiam ?
#lodowka #agd #pytaniedoeksperta #naprawalodowek
  • 12
@kidi1: @Bad_Wolf R600a 42g, liebherr cnef 4015, 7 lat (w czerwcu)
Tak powiedział, nabicie 350zł i bez gwarancji. Zlokalizować nie może bo wszystko podobno zabudowane (generalnie naciskał od środa ścianę lodówki szukając wybrzuszeń, na razie ich nie ma)
Pytanie moje brzmi, jak takie rozszczelnienie jest szkodliwe dla zdrowia.


@ChlopakNaMedal: wcale. Niewielka ilość gazu składem zbliżonego do tego z zapalniczki, ścielącego się przy ziemi i zaraz się rozwiewającego (no chyba, że lodówka naprawdę stara, jeszcze freonowa, ale nawet wtedy szkodliwość jest w zasadzie żadna).
Fachowiec ma rację, rozszczelniona lodówka, o ile nie chodzi o coś ewidentnego, typu przebita nożem kapilara w trakcie rozmrażania, to lodówka do wywalenia na elektrośmieci, tego
@ChlopakNaMedal: Ziomek ja siedzę w AGD ponad 10 lat. Co drugiemu klientowi się rozpiżdża lodówka w ten sposób, a przyczyna jest prosta - kiedyś cały układ był miedziany, aktualnie aluminiowy. Aluminium się utlenia, gaz ucieka i elo.
@ChlopakNaMedal: Oczywiście. Żaden serwisant nie udzieli Ci gwarancji na ten zabieg. Bo co z tego, że uszczelni Ci na 1,55m wysokości (przykładowo) jak na 1,58m rozszczelni Ci się w drugim miejscu. U nas serwis bierze 300zł + 50zł za dojazd. I tak będziesz nabijał do usranej śmierci? Jedynie Beko produkowane w Rumunii się nabija ponownie - te szmaty puszczają gaz po pół roku XDDD