Wpis z mikrobloga

@Glimpse0fTheFuture: Zdałem pierwszy egzamin, do kolejnego sie lekko przygotowuje natomiast nie wiem kiedy go zdam. W tym momencie nie wykonuje pracy, która wykorzystuje wiedzę nabytą w tak dużym aspekcie jakbym chciał. Jestem teraz w kilku procesach rekrutacyjnych i uważam, że CFA otwiera możliwości rekrutacyjne do ciekawych roli w finansach, natomiast jest to plus i efekt "wow" dla rekrutacji prowadzonych przez osoby spoza Polski. Polskie rekruterki w wiekszosci mysla, ze jest to
@takamojaopinia: Taki certyfikat z innymi skillami pewnie otwiera wiele dróg do pracy w bankowości jako nie-doradca klienta. Można też pracować dla funduszy itd. Zastanawiam się czy nie zacząć robić takiego certyfikatu żeby za ewentualnie 3-6 lat pracować w sektorze bankowym/inwestycyjnym, bo póki co to jestem księgowym, ale ja zawsze wolałem finanse od rachunkowości.

Na pewno w sezonie zimowym zapisze się na magisterkę zaoczną. Ogólnie mnie prywatnie interesuje rynek finansowy, a szczególnie
styc


@Glimpse0fTheFuture: Ogolnie uwazam ze CFA jest swietnie uporzadkowany pod wzgledem wiedzy, oznacza to, ze prowadzi cie za reke przez wiekszosc aspektow finansow i np. po takim pierwszym poziomie masz holistyczne zrozumienie z czym sie finanse je. Pomaga to rowniez w dyskusji z bardziej doswiadczonymi wspolpracownikami, poniewaz ogarniasz szerzej rozumiane finanse (+mozliwe ze znajdziesz temat ktory bardziej cie zainteresuje, albo konkretną działkę, która wyda ci się interesująca i już bedziesz wiedziec
@takamojaopinia:

Póki co to chcę zostać w księgowości minimum rok żeby mieć 2 lata doświadczenia pracy zawodowej w kierunku w jakim się wykształciłem, wcześniej pracowałem w e-commerce jako chłopak, który obsługiwał klientów, pakował zamówienia, rozliczał się z hurtowniami, zajmował się reklamacjami klientów itd., ale to była praca na chwilę.

Jak przepracuję jeszcze chociaż rok to będę się starał przejść do sektora inwestycyjnego, ale stanowisk dla stażystów/juniorów u mnie w Gdańsku jest
@Glimpse0fTheFuture: Zdany Level 1 oraz Level 2. Pracuje jako analityk ilościowy i tutaj CFA aż tak dużego znaczenia nie ma (ale firma za L2 zapłaciła ( ͡° ͜ʖ ͡°)), choć często pojawia się jako "nice to have". Wydaje mi się, że CFA odgrywa większe znaczenie przy pracy na rynku kapitałowym (np. analityk akcji) bo duża część materiału właśnie się wokół tego skupia. Nie jest to coś co