Wpis z mikrobloga

#internet #nexera #siecikomputerowe Mirki odwaliłem maniane. Mam w domu podłączenie od nexery i korzystam z internetu od lokalnego dostawcy. Zrezygnowałem z umowy, jednak totalnie zapomniałem, że obowiązuje jakiś okres wypowiedzenia. Byłem pewien, że mi to zamkną w lutym, ale gość mówi, że do końca marca będą świadczyć usługę. Tymczasem mama podpisała już umowę z plusem i za tydzień ma przyjść technik podłączać ich router. Pytanie: czy będzie z tego jakiś problem? Dwóch dostawców na jednym kablu nexery. Ma to jakiekolwiek znaczenie czy po prostu najgorsze co mnie spotka to konieczność zapłacenia dwóch abonamentów za marzec?
  • 6
  • Odpowiedz
@GeDox: @brokenik z tego co czytałem to jest szansa żeby działały dwa jeśli kabel ma dwa włókna i drugie włókno nie jest tam jakoś zablokowane. Jak popatrzyłem u mnie to włókna są dwa, ale w sumie ONT (nokia g010g-q) ma jedno wyjście ethernetowe. A wątpię, że przez jedno mogą iść usługi dwóch dostawców na raz. Chyba, że się mylę? Wysłałem zapytanie do Nexery w tej sprawie. Ewentualnie spróbuję się dogadać z
  • Odpowiedz
@MichalBialkovWyludzaNumeryTel:
Technik podłączając router zdemontuje Ci obecnego ONT i zamontuje w jego miejsce nowego, identycznego (ta sama nokia). Działać będzie tylko 1 (ten zamontowany jako ostatni). Generalnie nie ma kompletnie żadnego problemu z wyjątkiem tego że będziesz płacił 2 abonamenty.

@GeDox:
akurat jeśli chodzi o światłowód to Plus jest jednym z lepszych. Ktoś tu chyba jeszcze nie miał Orange / upc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz