Wpis z mikrobloga

#lego
Po tym co się wydarzyło z zamkiem mam nadzieję, że przy następnej serii bricklinka zwiększą limit setów. Program przewidziany na 3 tyg, a tu wszystko znika w mniej niż dzień ( ͜͡ʖ ͡€) Przy obecnym limicie to "Forest Stronghold" z 3 serii zniknie w pół godziny
  • 7
  • Odpowiedz
@mar-v-son: może tak być. Forest stronghold mi się podoba, ale lost city też robi robotę i wygląda bardziej klimatycznie. Twierdza powinna przejść lekką metamorfozę by wizualnie wyglądała jak zestaw od lego, wtedy to byłby megazestaw.
  • Odpowiedz
@mar-v-son nie przesadzajmy w drugą stronę. To ma jednak być zestaw ekskluzywny. W pierwszej edycji, jeszcze nieoficjalnej zamek miał nakład 5 tysięcy. W pierwszej oficjalnej 910001 nakład 10 tysięcy, o ile pamiętam po burzy zwiększony do 20 tysięcy. Ten 30 tysięcy, to naprawdę dużo. Spokojnie można było kupić przez 3 godziny, gdzie poprzednie edycje to była kwestia minut.
  • Odpowiedz
To ma jednak być zestaw ekskluzywny.


@drakopl: kto tak powiedział? Designer program to zestawy od fanów dla fanów i nie ma mowy o ekskluzywności, raczej samo lego nie spodziewało się takiej popularności (i chęci szybkiego zysku z powodu niskiego nakładu) który sukcesywnie zwiększają.
  • Odpowiedz
@GoracyStek: myślę że lego dobrze zdawało sobie sprawę z tego jaką popularnością będą cieszyły się te sety, szczególnie z serii castle. Pierwsze sety z tego programu - castle in the forest sprzedał 10k egzemplarzy w pół godziny, potem chyba jakieś dokładki robili i razem wyszło tego 20k sztuk, drugi zamek Löwenstein Castle teraz chodzi po 4k PLN XD To są szalone liczby a jest dużo dorosłych osób którzy darzą sympatią lego
  • Odpowiedz